2017.05.17. 15:55

Tíz órát töltöttek nyeregben

ZALAEGERSZEG - Tízórás mountain bike maratoni viadalon vettek részt Marcaliban a Femat-ZKSE kerékpárosai.

Zalai Hírlap Sport

A versenyen a rajt és a cél is a városi strandon volt, a mezőny tagjai innen indultak tíz órán keresztül újra és újra a 2 kilométer hosszú, 34 méter szintemelkedést magában foglaló körpálya teljesítésére. A viadalon szóló, duó és csapat (4 fős) kategóriákban lehetett rajthoz állni.

A férfi csapat tagja, Béres Bence verseny közben
Fotó: ZKSE

Az egerszegi indulók közül a nőknél Chovanyecz Emese ismét megvédte elsőségét Marcaliban, Farkas Péter a férfiaknál a 7. helyen zárt. A vegyes duó mezőnyben Homor Regina és Lendvai Szabolcs 91 körös teljesítménnyel győzött. A ZKSE-Relax fantázianevű egerszegi csapat (Kerékgyártó Norbert, dr. Vass Tamás, Gubancsik Péter, Béres Bence) 103 kört tekert összesen, ezzel a második helyet szerezte meg.