2017.04.17. 17:01

MEGYEI I - Ezúttal a vendégeknek ment jobban

Zalaegerszeg- A hét végén a 23. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztályban. Csupán két csapat, a Zalaszentgrót és a Zalakomár tudott hazai pályán nyerni, a többi mérkőzésen vendégsiker született.

Zalai Hírlap

Gyenesdiás Kinizsi-Szepetnek 1-2 (0-2)

Gyenesdiás, 100 néző. Jv.: Vizi I.

Gyenesdiás: Konkoly - Hajba Gá. (Soós), Szabó B., Farkas, Szigeti (Torsa), Soós, Pandur, Balogh, Sipos (Hegyi), Czafit R., Sipőcz (Szőcze). Edző: Hajba Géza.

Szepetnek: Horváth G. - Szép, Kalinics, Rákhely, Balázs (Szabó B.), Bedő (Anger), Karakai (Cs. Horváth), Szőke (Petanovics), László (Kollár), Nagy T., Völgyi. Edző: Cs. Horváth Gábor.

Nagy futóteljesítménnyel indult a találkozó, gyakran került mindkét oldalon a kapu elé a labda. A 15. percben mintaszerűen végrehajtott támadás végén a keresztbe lőtt labdát László laposan a kapuba helyezte, 0-1. A gól utáni, hazai kapu előtti aprópasszos játékból nem bontakozott ki komolyabb akció. A vendégek megelégedtek azzal, hogy nem az ő térfelükön pattog a labda. Szerencséjükre a félidő utolsó percében még egy hazai öngóllal tovább nőtt az előnyük. A gyenesi cserék új színt hoztak a játékba, az ötletes támadójátékból a 78. percben Czafit szépíteni tudott. Élénkült a játék, a vendégek támadások vezetésével őrizték előnyüket, ám az eredményt már egyik csapat sem tudta befolyásolni.

Gólszerzők: Czafit R., ill. László, Farkas (öngól). Jók: Pandur, Sipos, Czafit R., Sipőcz, ill. Horváth G., Karakai, László, Nagy T. U19: Gyenesdiás-Szepetnek 0-10.

A Csács-NSE játékosa, Éder Tamás (balra) próbálja megállítani a nagykanizsai Péntek Adriánt Fotó: Katona Tibor

Lets Do It Technoroll Teskánd-Femat Csesztreg 0-4 (0-2)

Teskánd, 50 néző. Jv.: Varga P.

Teskánd: Bucsics - Gulyás, Magyar, Hadrik (Boczföldi), Vizsy B. (Horváth P.), Zsuppán, Major, Viola, Kecskés (Vizsy Á.), Pergel, Németh B. Edző: Pergel Attila.

Csesztreg: Fábián - Nemsics, Horváth R., Kiss Ba. (Őr), Nagy N., Magai, Kancsal, Szekeres (Molnár G.), Elek, Pethő, Nagy R. Edző: Őr József.

A mérkőzés elejétől a Csesztreg uralta a játékot, ami tartott egészen a találkozó végéig. A két csapat között osztálybeli különbség volt ezen a napon. A vendégek lelkesen, lendületesen játszottak, amihez a hazaiak csak asszisztáltak. Bucsics remek védéseinek köszönheti a Teskánd, hogy nem lett nagyobb arányú a vereség.

Gólszerzők: Pethő, Nagy N., Magai, Szekeres. Jók: Bucsics, ill. az egész csapat. U19: Teskánd-Csesztreg 6-0.

Zalagrár Pókaszepetk-Lenti TE Sport 36 0-4 (0-3)

Pókaszepetk, 100 néző. Jv.: Lakics P.

Pókaszepetk: Lepár (Simon) - Kovács M. (Csécs), Büki, Pethő, Szekeres, Karvalics, Lukács, Cseke (Bognár), Bertók, Száraz, Horváth Sz. Edző: Lepár Attila.

Lenti TE: Balogh B. (Simon) - Kondákor, Fehér, Czigány (Hermán), Sárkány (Lovrencsics), Horváth M., Völgyi (Bogdán), Balog M., Szabó Zs., Horváth I., Kiss K. Edző: Kovács Béla.

A minden csapatrészében jobb Lenti megérdemelten vitte el a három pontot Pókaszepetkről.

Gólszerzők: Balog M., Kiss K., Völgyi, Cseke (öngól). Jók: senki, ill. Balogh B. (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. U19: Pókaszepetk-Lenti TE 0-9.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót-Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák 3-2 (2-1)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Nagy R.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Horváth D., Tóth D. (Csík), Csarmasz, Sümegi (Kónya), Gájer P. (Gulyás), Vastag F. (Németh Á.), Horváth B., Csik, Gájer F., Németh A. Edző: Jankovics Péter.

Kiskanizsa: Munkácsi - Csordás (Somogyi), Piecs, Lukács, Dolmányos, Szabó I., Pál, Horváth G., Mulasics (Kálcsics), Ganzer, Ötvös L. Edző: Sneff Ferenc.

Támadólag lépett fel a mérkőzés elején a vendégcsapat és a 10. percben a vezetést is megszerezték. A félidő közepéig a hazaiak nem találták a játék ritmusát, aztán Gájer Péter percei következtek, három perc alatt lőtt két góljával megfordította az eredményt. Ettől kezdve a félidő végéig a zalaszentgrótiak domináltak. A második játékrészben jobbára a mezőnyben folyt a játék, ennek ellenére jó mérkőzést láthattak a szurkolók. Egy vendégziccert követően a Zalaszentgrót kontrából, Tóth Dániel látványos góljával növelte az előnyét. A szimpatikus kiskanizsai csapat az utolsó percben szépíteni tudott, ezzel alakult ki a végeredmény.

Gólszerzők: Gájer P. (2), Tóth D., ill. Pál, Mulasics. Jók: az egész csapat, ill. Dolmányos, Pál. U19: Zalaszentgrót-Kiskanizsa 1-1.

Semjénháza-Olajmunkás Gellénháza 3-5 (2-2)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Kocsondi J.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. - Kapuvári, Latin, Schuller, Kuzma, Kollár (Szollár), Horváth (Kovács), Szakmeiszter J., Orbán, Nagy (Papp), Markek (Kocsis). Edző: Markek István.

Gellénháza: Cseresnyés - Keszei, Horváth, Bognár, Szabó (Pintér), Vincze (Turi), Odonics (Pilisi), Ferenczi, Dávid, Nagy Z., Nagy B. (Bencze). Játékos-edző: Bencze Péter.

A Semjénháza-Gellénháza találkozó után Kárpáti István, a Semjénháza SE sportköri elnöke érdekes nyilatkozatot fűzött hozzá a nyolc gólt hozó, és a hazaiaknál egy kiállítással véget ért mérkőzéshez: - Úgy gondolom, hogy nem a játékvezetőnek kellene eldönteni a mérkőzés kimenetelét. Úgy érezzük, hogy valakinek, valakiknek nagyon bántja a szemét, hogy egyedüli horvát csapat vagyunk a megye I-ben, ezért el akarnak nyomni bennünket.

Gólszerzők: Szakmeiszter J. (2), Kollár, ill. Odonics, Keszei, Dávid, Szabó, Nagy Z. Jók: az egész csapat, ill. Odonics, Dávid, Cseresnyés. Kiállítva: Kapuvári (80., Semjénháza). U19: Semjénháza-Gellénháza 1-2.

Flexibil-Top Zalakomár- Türje 3-1 (2-1)

Zalakomár, 100 néző. Jv.: Major Zs.

Zalakomár: Tóth-Pajor M. - Bagó (Kuti), Takács, Fenusz, Horváth T., Madarász, Horváth Zs., Szelei, Földesi (Horváth J.), Fábián, Mészáros (Horváth I.). Edző: Kiss István.

Türje: Tóth R. - Kusztor, Balázs, Nagy I., Szép, Kanizsai, Nagy T., Tóth A., Tóth G. (Ágh L.), Nagy A., Károly. Edző: Guitprecht László.

Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen a hazai csapat sok helyzetet hagyott ki, de így is megérdemelten nyerte a találkozót a tisztességgel helytálló vendégek ellen. A hazaiaknál a héten edzőváltás történt, Horváth Gábor helyét a legutóbb a Miklósfánál dolgozó Kiss István foglalta el a kispadon.

Gólszerzők: Madarász (3), ill. Kusztor. Jók: Fábián, Madarász, Bagó, ill. Tóth R., Károly. U19: Zalakomár-Türje 4-1.

A 23. fordulóban Gyenesdiásról Góth Imre, Teskándról Pergel Attila, Pókaszepetkről Németh Csaba, Zalaszentgrótról Kardos Roland, Semjénházáról Kárpáti István, Zalakomárból Tóth-Pajor Szabolcs, Nemesapátiból Lukács Péter tudósított lapunknak.

*: 4 pont levonva

Kaposi International Transport Csács-NSE-Nagykanizsa 0-1 (0-0)

Nemesapáti, 600 néző. Jv.: Kubicsek M.

Csács-NSE: Kozma - Somogyi, Mihalecz (Sági), Lepár (Bandics), Kozári (Csik), Csongár (Kámán), Éder, Horváth Pa. (Sebők), Horváth Pé., Horváth A., Domján. Edző: Kovács Imre.

Nagykanizsa: Szabó Á. - Csáki, Orbán (Ágoston), Rácz (Zsirai P.), Péter (Zsirai A.), Nagy G. (Kulcsár R.), Papp, Gerencsér, Kulcsár O. (Szalai), Borsos, Péntek (Kisharmadás). Edző: Gombos Zsolt.

Gólszerző: Nagy G. (11-esből). Jók: Éder, Horváth Pé., Horváth Pa., ill. Szabó Á., Péter, Boros, Orbán. Kiállítva: Somogyi (76.), ill. Papp (76.).

Rangadóhoz méltó, feszült hangulatú mérkőzést látott a nagyszámú közönség. Érezhető volt, hogy akár egy gól is dönthet. Az első félidő döntetlen állását követően a második játékrészre sem változott az egyenlő erők küzdelme, de egy értelmetlen kettős kiállítást követő cserékből a vendégcsapat jött ki jobban. A 82. percben egy buta szabálytalanságot követően megítélt jogos büntetőt Nagy Gergő értékesítette magabiztosan (0-1). A hazai csapat hiába próbálkozott a továbbiakban, a három pontot a Nagykanizsa együttese vitte el. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a volna a labdarúgásban nem játszik!

Északi-csoport

Nagykapornak-Böde 7-3 (2-2), Police-Ola-Zöld Elefánt Étterem Zalaapáti 0-2 (0-0), Zalaszentgyörgy-Zalaszentiván 0-2 (0-0), Keszthely Milefa-Z-Service Zalaszentmihály 3-1 (1-1), Andráshida TE-Várvölgy 6-0 (2-0), Cserszegtomaj-Sármellék 4-1 (3-1), Rezi Petőfi-Páterdomb 1-1 (1-0).

Déli-csoport

Páka-Reák-Gép Bak 2-2 (1-1), Sportklub Gutorfölde-Molnári 9-0 (5-0), Pölöske-Lenti TSZ 2-0 (1-0), Kerámia Tófej-Miklósfa 0-5 (0-1), Gelse Termál-ZNet-Telekom Becsehely 2-4 (2-2).