2013.09.29. 13:20

Lubics Szilvia ismét nyert a Spartathlonon

Zalaegerszeg - Ismét magyar és zalai győztese van az Athén-Spárta közötti, 246 km-es Spartathlon ultramaratoninak: a kanizsai dr. Lubics Szilvia megnyerte a nők versenyét.

Az 1983 óta rendezett viadalon az idén 35 ország 321 futója vett részt, akik közül 134 férfi és 14 ért célba – tájékoztatott az ultrafutók magyarországi szövetségének honlapja. Zalai szempontból viszont a leglényegesebb információ, hogy a kanizsai dr. Lubics Szilvia megnyerte a nők versenyét 28 óra 3 perc 4 másodperc alatt teljesítve a távot! Ezzel az időeredménnyel az abszolút összevetésben a 12. legjobb időt érte el. Lubics Szilvia immár kétszeres győztesnek mondhatja magát, ugyanis 2011-ben nyerte először a nők versenyét, tavaly harmadik lett, s összesen négyszer teljesítette eddig a Spárta–Athén távot.

A Kanizsai Futóklub további két tagja, Rudolf Tamás (34:17:24) és Sznopek József (35:19:56) is a célba érkezők között volt.