2017.07.13. 06:25

Lubics Szilvia célba ért a Halál-völgyben

Célba ért és ezzel teljesítette a nagykanizsai ultrafutó, Lubics Szilvia a világ egyik legnehezebb versenyét, a Badwater ultramaratont a kaliforniai Halál-völgyben - írja az mti.

A magyar sportoló 36 óra 9 perc és 12 másodperc alatt teljesítette a 217 kilométeres távot, ezzel a nők között legjobb európaiként a negyedik helyen végzett.

A rajt és a cél között több mint 2500 méteres szintkülönbség volt, a hőmérséklet napközben 50 Celsius-fok fölött alakult. Lubics összesítésben a 28. helyen végzett a 97 induló közül.

Lubics Szilvia a második magyar nő, aki a Badwateren célba ért, az első Pallos Judit volt 2006-ban.

A férfiak versenyét a japán Vataru Iino nyerte 24:56:19 órás idővel, a nők közül elsőként az amerikai Sandra Villines ért célba 34:34:43 óra alatt.