2015.09.28. 15:07

Spartathlon: Lubics harmadik, Vajda először

Nagykanizsa - Az idei görögországi Spartathlonon is indultak kanizsai futók: a háromszoros győztes dr. Lubics Szilvia, valamint Vajda Anita.

Kühne László

A Kanizsai Futóklub mindkét tagjai célba ért az embert próbáló viadalon, és az ultrafutásnak ezen a szintjén a teljesítés már önmagában siker, hiszen a sportolókra Athén és Spárta között 246 kilométeres táv várt.

Dr. Lubics Szilvia (a bal oldali fotón) és Vajda Anita. Elérték a célt

A nők versenyében (ahol az idei 24 órás vb győztese, az amerikai színekben indult Nagy Katalin nyert) Lubics a harmadik helyet szerezte meg, 29:18:44 órás teljesítményével, Vajda Anita pedig 35:12:47-tel szintén belefért a 36 órás szintidőbe. Vajda teljesítményének érdekessége, hogy hatodik magyar hölgyként rajtolhatott Görögországban az évek során, és – ahogy az előző öt versenyző – ő is elsőre teljesítette a távot.