2006.07.24. 02:24

Látványos verseny

Szentgyörgyvölgy (gyf) - Négy megyéből 14 versenyző vett részt azon a motocross bajnoki futamon, melyet 14 éven aluli gyermekek számára rendeztek a hét végén. Az indulók két kategóriában mérték össze tudásukat.

Mórocz Zsolt

A kiváló szentgyörgyvölgyi pálya, illetve a kerkabarabási roncsderby szakosztály tagjai által szakszerűen lebonyolított, színvonalas, korrekt versenyen nagyszerűen szórakozott a mintegy háromszáz fős közönség. Az izgalmakat növelte, hogy a többségében fiúversenyzők mellett lányok is beszálltak a küzdelembe. A bukásoktól sem mentes versenyen két kategóriában hirdettek győztest, a végső sorrendet két futam összesített eredményei adták.

Az 50 köbcentis motorok versenyében első helyen a szombathelyi Tőke Miklós végzett, a második helyet a csákánydoroszlói Zsigovits Norbert szerezte meg, míg a bronzérem a zalaegerszegi Sárgli Viviennek jutott.

A 65 vagy annál nagyobb köbcentis motoros versenyzők közül a legjobb teljesítményt a győri Wéber Krisztián nyújtotta, második a szentgyörgyvölgyi Keke Dávid lett, míg a harmadik helyet azonos pontszámmal a bolhási Darab Dávid szerezte meg.