2017.03.05. 18:55

Két hazai mérkőzésen egy pont

Zalaegerszeg - A labdarúgó NB III Nyugati-csoportjának 21. fordulójában hazai környezetben játszott a hét végén mindkét zalai csapat. Gólt közülük csak a Hévíz, pontot viszont csak az Andráshida szerzett.

Hévíz-Ajka 1-2 (0-0)

Hévíz, 200 néző. Jv.: Tamási.

Hévíz: Szekeres - Rácz, Keresztes, Czibor. Giber - Horváth P., Szi-Péter, Tóth G. (Horváth M.), Fujsz (Bolla) - Füleki, Polareczki. Edző: Szabó Imre.

Gólszerzők: Polareczki, illetve Hanzl, Csemer.

Az első félidőben a Hévíz átlövésekkel (Fujsz, Horváth) veszélyeztetett, a túloldalon Szekeres védett bravúrral, egyszer pedig a felső léc segítette ki. A fordulást követően egy szöglet utáni fejessel vezetett a vendégcsapat, de Polareczki egyenlített. Az ajkaiak második gólja után hiába reklamáltak hevesen a hazaiak. A jobb erőkből álló csapat győzött.

Szabó Imre: "Az ellenfél jobb minőségű játékosokból áll, nem véletlenül ostromolja a dobogót. A győztes góljuk előtt azonban a játékvezető úgy engedte elvégezni a szabadrúgásukat, hogy 3-4 játékosunk egy társukat ápolta éppen..."

Polareczkit, a Hévíz gólszerzőjét (jobbra) üldözi egy ajkai védő Fotó: Katona Tibor

Tarr-Andráshida-Csepel SC 0-0

Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Derdák.

Andráshida: Horváth M. - Baráth, Simonfalvi, Balla, Horváth T. - Horváth D. (Ferencz), Marsi, Varga (Bíró), Szegleti - Tóth L. (Takács), Vittman. Edző: Dobos Sándor.

A Csepelt mintegy 15 fős szurkolói csoport kísérte el Egerszegre, akik példásan buzdították csapatukat. Az első 20 percben a vendégek játszottak jobban. Alig kerültek veszélybe a kapuk, mindkét csapat sokat hibázott. A játékrész hajrájában két nagy lehetőséget elhibázott a zalai csapat. Szünet után is folytatódott az eseménytelen mezőnyjáték. A zalaiaknak több lehetőségük akadt, a vendégek a hajrában hibáztak kecsegtető helyzetben. A küzdelem dominált, a zalaiak közelebb álltak a sikerhez, de kevés helyzetüket kihagyták, így tavasszal még nem győztek.

Dobos Sándor: "Az egymás után elszenvedett két vereség nyomot hagyott a csapaton, ráadásul az utolsó edzésünkön Major lába eltörött, tavasszal már biztosan nem játszik. Ennek ellenére győzhettünk volna."

További eredmények: Tatabánya-Sárvár - elmaradt, Csorna-Kaposvár 1-0, Érd- ETO FC Győr 0-1, Videoton II-Komárom 1-0, Veszprém- Gyirmót II 3-1, Honvéd II- Diósd 4-0, III. Ker. TVE- Puskás II 3-2.

1. ETO FC Győr 21 17 0 4 54 - 11 51

2. Érd 21 16 0 5 46 - 20 48

3. Kaposvár 21 13 3 5 43 - 14 42

4. Ajka 21 11 5 5 42 - 27 38

5. III. Ker. TVE 21 11 3 7 40 - 28 36

6. Csorna 21 11 2 8 34 - 28 35

7. Bp. Honvéd II 20 9 4 7 41 - 33 31

8. Puskás FC II 21 9 2 10 30 - 27 29