Kecskeméten vendégszerepeltek

2019.05.03. 20:47

Későn kezdett játszani a ZTE KK

Három mérkőzéssel a középszakasz zárása előtt győzelemre ítélve lépett pályára pénteken a középházban a ZTE KK, mely Kecskeméten vendégszerepelt.

Fehérben Thompson a KTE elleni hazai meccsen Fotó: archív/PU

KTE–Zalakerámia-ZTE KK 98-95

(33-18, 24-23, 21-34, 20-20)

Kecskemét, 600 néző. Jv.: Győrffy, Frányó, Balog.

KTE: J. Green 11/3, Wittmann 20/18, Karahodzic 10, Derasimovic 18/6, Dramicanin 25/12. Csere: Molnár, Dimic 13, Mészáros. Vezetőedző: Forray Gábor.

ZTE: Ware 16/6, Thompson 22/6, T. Green 10/3, Szabó 19/9, Agafonov 16. Csere: Durázi, Bagó, Doktor 2, Gulyás 10/6. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Gulyás (35.), Szabó (40.).

A 3. percben, 8-6-nál Ware és Thompson labdaszerzés és lerohanás végén három ziccerből sem tudott kosarat szerezni – csak remélni lehetett, hogy ez a ritka ügyetlenség nem válik majd a ZTE estéjének jelképévé. A kiválóan dobó hazaiak elhúztak (6. p.: 23-13), miközben mindkét oldalon sok volt a hiba, de a nagyobb és sűrűbb rontásokat a ZTE produkálta. A KTE dobószázaléka 90 felett járt, minden helyzetből betaláltak a hazaiak, míg faultok tekintetében 8-1-re „vezetett” a negyed hajrájában a Zete. A folytatásban is kiválóan célzott távolról a KTE, hiszen 10 próbálkozásból 7 hárompontos találatnál járt (16. p.: 46-30). A vendégekben a 11 pontos Thompson tartotta a lelket úgy ahogy, de a tompa zalaiak lemaradása a szünetig nem csökkent (57-41).

Fordulás után triplazáporral nyitott a ZTE (22. p.: 59-52), majd 4 perccel később, Gulyás két hármasa után jöttek még közelebb is a vendégek (67-62). Alig volt vissza idő a harmadik negyedből, amikor 76-73-ra felzárkóztak a zalaiak. A nagy előny után kissé elkényelmesedett a házigazda, és így a felek kezdhették szinte a nulláról a záró 10 percet. A távolról ihletetten dobó (8 próbálkozás/6 találat) Wittmann hármasával menekült a KTE, majd következett két, finoman szólva ki nem kényszerített labdaeladás zalai részről (32. p.: 86-75). De nem volt még vége (35. p.: 86-81, 38. p.: 89-88), a nagyot küzdő, de még nagyobb faultproblémákat cipelő ZTE azonban nem tudta átlépni az árnyékát – rendre közbeszólt egy-egy hiba. Kis különbséggel kapott ki végül a ZTE KK, elsősorban a rendkívül gyenge első negyedének köszönhetően, és ezzel messzire kerültek a rájátszástól az egerszegiek.