2017.08.08. 18:25

Jótékonysági akadályfutás a Gébárti-tónál

ZALAEGERSZEG Az egész családot megmozgató futóversenyt rendezett a Zala Kaland Egyesület és a Spartan Race Training Group helyi csapata szombaton.

A jótékonysági akadályfutást másodszor hirdették meg, célja a megyei kórház gyermekosztálya javára való gyűjtés, illetve a sportág és az egészségtudatos szemlélet megismertetése volt.

A szervezők gyerekeknek és felnőtteknek külön pályával készültek: előbbieknek 1,5 km-es pályát kellett leküzdeniük, benne 6 akadállyal, a "nagyokra" 5 km-en 8 akadály várt. A program fővédnöke Bérczes Edit, többszörös világ és Európa bajnok ultramaratonista volt, aki jelenlétével is megtisztelte a rendezvényt. A Terepen Egerszegen közel 90 főt mozgatott meg a hőség ellenére.

A résztvevők csoportképe a célba érkezés után. A versenyen kiváló volt a hangulat Fotó: Spartan Race Training Group

Az akadályfutás szervezői a nevezési díjakból befolyt közel 150 ezer forinttal járultak hozzá a Szent Rafael Kóráz gyermekosztályának működéséhez.