Zalaegerszeg - A tekézők Szuper Ligájában Egerszeg-Győr párharcra került sor a hétvégén, s úgy a férfiak, mint a nők találkozóján magabiztos zalai sikerek születtek.

Zalai Hírlap Sport

Győr SZOL TC-ZTK FMVas 0:8 (3518-3705)

Győr. Szuper Liga férfi mérkőzés.

Eredmények(elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők): Danóczy 573-Pintér 574, Batki 562-Farkas S. 622, Pollák 615-Járfás Sz. 623, Pete L. 559-Fehér Z. 652, Budai 611-Kozma 609, Németh 598-Nemes 625.

A harmadik helyen álló ZTK a közvetlenül mögötte álló tabellaszomszédnál vendégeskedett, így a mérkőzés rangadónak is számított. A nagyszerűen játszó egerszegiek viszont sima mérkőzést "varázsoltak" belőle úgy, hogy zalai oldalon öten lépték át a 600 fás határt, ami biztosíték volt a sikerhez. A vendégek fölényes győzelme azt jelenti, hogy a harmadik helynél hátrább a ZTK már nem végezhet, a bajnokságban, de az egerszegiek ennél még többre vágynak.

Hegedüs Anita egy szépen kivitelezett gurítás közben
Fotó: Katona Tibor

Ifjúsági: Győr SZOL- ZTK-FMVas 0:4 (1041-1210). Egyénileg: Farkas Á. 665, Ostrom 545.

ZTE ZÁÉV -Ipartechnika Győr 6:2 (3290-3136)

Zalaegerszeg Szuper Liga női mérkőzés. Rájátszás, az 1-4. helyért.

Eredmények: Kovács 527-Domján 476, Hegedűs 557-Frank 526, Szabó 536-Bállók 553, Airzer 573- Csizmazia 505, Molnár 540- Sass 545, Mátyás 569-Járfásné 531.

A rájátszás során az elmúlt héten Győrben győztes mérkőzést adott döntetlenre ZTE-ZÁÉV, ezúttal viszont nem adott esélyt ellenfelének a zalai csapat. Az első körben gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, és a folytatásban sem nagyon engedte az egrszegi együttes bizakodni a vendégeket. A ZTE-ZÁÉV TK magabiztosan tartja második helyezését tabellán, és egy pontra van az éllovas Rákoshegytől.

Ifjúsági: ZTE ZÁÉV-Ipartechnika Győr 3:1 (999-941). Egyénileg: Sabján 510, Krajczár 489.