Atlétika

2019.02.12. 17:50

Itthon tartotta a ZAC a Kondex Kupát

A Kondex Kupával és a Kauzli József Emlékversennyel folytatódott az egerszegi fedett pályás atlétikai szezon.

Csiszár Soma, a Kauzli Emlékverseny díjazottja Fotó: a szerző

Kondor Zsolt, a Kondex Kft. tulajdonosa jóvoltából immár XIV. alkalommal rendezhette meg a Zalaszám ZAC Zalaegerszeg nyílt atlétikai fedett pályás bajnokságát, a Kondex Kupát. E versennyel emlékezett a zalaegerszegi atlétikai élet Kauzli Józsefre, a sportvezetőre és edzőre.

– Kauzli József már 13 éve nincs közöttünk, pedig tanácsait, támogatását most is meghallgatnánk, elfogadnánk. Jóska nem csak az edzőm volt, hanem halála napjáig segítette munkánkat, mint az elnökség tagja – emlékezett Szakály István, Zalaegerszeg első felnőtt válogatott atlétája, a Zalaszám ZAC ügyvezető igazgatója.

A versenyre a Városi Sportcentrumban, a futófolyosón került sor, kivéve persze a dobószámokat. A verseny fődíját, a Kondex Kupát a legtöbb győzelmet elérő sport­egyesület kapta, amely a Zalaszám-ZAC lett. A Kauzli József Emlékverseny serlegét pedig a 60 m-es gátfutás győztese vihette haza, aki nem más, mint Csiszár Soma, a Zalaszám-ZAC sportolója. A viadalon a zalaiak mellett a szomszédos megyék klubjai is képviseltették magukat.

A Kondex Kupa versenyszámonkénti győztesei. Férfiak. 60 m: Baki Barnabás (Zalaszám-ZAC) 6,8. 200 m: Baki Barnabás 21,9. 800 m: Németh Mihály Márk (Haladás VSE) 2:09,6. Diszkoszvetés: Aczél Norbert (Zalaszám-ZAC) 43,30. Súlylökés: Aczél Norbert 12,48. Juniorok. Diszkoszvetés: Tóth Kristóf (Zalaszám-ZAC) 32,13. Súlylökés: Tóth Kristóf 12,27. Ifjúságiak. 60 m: Ecker Dávid (Haladás VSE) 7,2. 60 m gát: Csiszár Soma (Zalaszám-ZAC) 8,8. Távolugrás: Horváth Armand 594. Diszkoszvetés: Illés Dorián (Pécsi VSK) 37,94. Súlylökés: Illés Dorián 10,38.

Nők. 60 m: Nagy Pálma (Zalaszám-ZAC) 7,8. 200 m: Nagy Pálma (Zalaszám-ZAC) 26,2. 800 m: Németh Boglárka (Zalaszám-ZAC) 2:42,0. 60 m gát: Varga Eszter (Haladás VSE) 9,1. Távolugrás: Szabó Laura (KVDSE) 506. Diszkoszvetés: Zsoldos Viktória (Zalaszám-ZAC) 26,86. Súlylökés: Zsoldos Viktória 9,23. Ifjúságiak. 60 m: Bajnóczi Sára (Zalaszám-ZAC) 8,0.