2015.06.03. 12:21

Betlehem Dávid szentpétervári remeklése

Zalaegerszeg - Két rangos viadalon is rajtkőre álltak az EuropTec-ZÚK úszói. Betlehem Dávid Szentpéterváron járt, Lengyel Anna pedig a miskolci hosszútávúszó ob-n.

Betlehem Dávid Szentpéterváron háromhetes edzőtáborban vett részt a Jövő Bajnokai magyar válogatottal. Az edzőtábor alatt a szentpétervári bajnokságon is részt vettek a magyarok fiatalok. Betlehem Dávid 1500 m és 400 m gyorson a 2003-as születésű versenyzők között az első helyen ért célba egyéni legjobb időeredményeit jelentősen megjavítva. 1500 m gyorson új megyei csúccsal 18:03,32, 400 m gyorson 4:37,36-tal ért célba. Ezekkel az eredményekkel vezeti korosztályában az idei országos ranglistát is.

Betlehem Dávid formája rendkívül biztatónak tűnik. Fotó: ZÚK

Miskolcon pedig a III. Országos Hosszútávú Medencés Bajnokságon szerepelt a ZÚK tagjai közül két úszó. Lengyel Annának az első medencés hosszútávúszó versenye volt, s ismerve a magyar úszósport erejét nemzetközi szintű mezőny gyűlt össze Miskolcon is. Lengyel Annának így sikerült 10000 m-en (2:07:44 óra) a 6. helyen, 5000 m-en (1:15:06). a 7. helyen végeznie. Betlehem Dorka egyéni legjobb teljesítményével a 14. helyen ért célba a gyermek B-kategóriában a 3000 m gyorsúszásban (38:12,36 perc).