2017.03.17. 15:10

Még két győzelem kell - Vasárnap Sopronban küzd a felsőházért a ZTE KK

A MAFC csütörtöki legyőzése után vasárnap (18 óra) Sopronban játszik a Zalakerámia-ZTE KK élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata.

Varga Andor

Furcsa meccsen győzött a sereghajtó fővárosiak ellen hét közben a ZTE. Teljesen váratlan volt például, hogy mennyire gyengén kezdte a találkozót a hazai csapat, mely az első negyed végére jelentősen leszakadt remekül dobó ellenfeléről. De indiszponáltság terén a játékvezetők sem maradtak el a hazai csapattól: az első félidőben Válé kétszer is megmagyarázhatatlan ítélettel borzolta a nézőtéri kedélyeket; majd a hármas a szünetben egyenesen az öltözőben "feledkezett". A két csapat tíz játékosa már a pályán ácsorgott, amikor a sípmesterek visszatértek a játéktérre - a közönség kárörömét talán nem kell külön ecsetelni.

A második félidőben a zsűriasztal okozott kisebb kavarodást, amikor a vendégek irányítója, Smith "megkapta" tőlük ötödik személyi hibáját, holott csak négy volt neki. Az eredményjelzőn is virított egy darabig a piros kereszt a pályán maradó amerikai játékos mezszáma mellett, a közönség meg persze tüntetett.

Drungilas (a labdával) a kispadon kezdett, majd Mohácsi és Ubilla mellett a zalaiak vezérévé vált
Fotó: Katona Tibor

Aztán zárásként furcsa volt még a fővárosi edző, Garai Péter reakciója, aki sértetten - nem derült ki, hogy kire vagy miért - nyilatkozott, annyit nyilvánvalóvá téve: csapata szerinte valamely külső körülmény miatt veszített.

Pedig nem volt ennek más oka, mint a ZTE, mely gondjai ellenére férfias küzdelemben végül térdre kényszerítette ellenfelét.

- Fekete és Kerpel-Fronius sérült, Norfleet pedig féligmeddig betegen játszott - részletezte a problémákat Bencze Tamás, az egerszegi tréner. - Ezek miatt is értékesnek tartom a MAFC elleni sikert. Az eredmények úgy alakultak, hogy a felsőházba jutáshoz két győzelem kell még nekünk az alapszakaszban. Itthon a Jászberényt kötelező lesz megverni, de nyernünk kell még Sopronban vagy Pakson is. Vasárnap, az első eséllyel megpróbálunk élni.

További eredmények: Kaposvár-Falco 94-75, Vasas-Szolnok 88-96, Alba Fehérvár-Szeged 94-70.