2016.12.11. 19:40

A MAFC hosszabbításban nyert a ZTE ellen

Zalaegerszeg - A forduló előtt még sereghajtó MAFC vendége volt casárnap, a férfi kosárlabda NB I A 10. fordulójában a Zalakerámia-ZTE KK.

MAFC-Zalakerámia-ZTE KK 88-83 (18-16, 24-19, 10-22, 18-13, 18-13)

Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 900 néző. Jv.: Papp, Szabó G., Praksch.

MAFC: Smith 4, Misek 10, Kovács Á. 15/6, Sihota 21/6, Poscic 15/3. Csere: Polyák 21/3, Pápai 2, Lakits, Kucsora. Vezetőedző: Garai Péter.

ZTE: Ubilla 20/15, Szabó Zs. 14/6, Mohácsi 9/9, Kerpel-Fronius 2, Norfleet 24/6. Csere: Benke 13/3, Czinger 1, Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Benke a 34., Smith a 44., Szabó a 45. percben.

Benke Szilárd igyekszik a gyűrű felé egy korábbi, hazai meccsen Fotó: Pezzetta Umberto

Esélyeshez méltón, Szabó triplájával kezdett a ZTE, de a házigazda távoli kosárral válaszolt, rövidesen pedig a vezetést is megragadta. A 8. percben 18-11-re is vezetett már a nagy kedvvel játszó fővárosi alakulat, ám a következő három kosarat a zalaiak szerezték, és a második negyed első támadásának végén, Norfleet triplájánál (18-19) a zalai szurkolók azt hihették: sínre került a kedvencek játéka. Vagy száz drukker egyébként ezúttal is elkísérte idegenbe a csapatot, és biztatták is az együttest becsülettel, a házigazda azonban továbbra sem vett tudomást a papírformáról. A 16. percben, 28-24-nél Polyák eljátszott egy személyi hibát, technikait kapott, Ubilla azonban kihagyta a büntetőt - a ZTE eddig a pillanatig 7 egypontos kísérletből csak egyet tudott bedobni (18. p.: 37-31). Távolról sem volt jobb a helyzet (17 dobás/6 találat), a MAFC vissza is állította az addigi legnagyobb különbséget (19. p.: 40-33).

Kiváló harmadik negyedet produkált a ZTE, mely feljavult védekezésére és távoli dobóteljesítményére alapozva egyenlített (25. p.: 44-44), majd előnyt épített (28. p.: 46-55). Ám a meccs még nem dőlt el (34. p.: 60-60). A folytatásban visszavette a vezetést a MAFC (36. p.: 66-60), miközben az eltiltott Drungilas nélkül felálló zalaiak alig jutottak a gyűrű közelébe, távoli próbálkozásaik pedig újra kevéssé voltak pontosak. Fogcsikorgató küzdelemben, Szabó pontjaival kerekedett felül ismét a ZTE az utolsó percben (66-67), de a hazaiak (többek közt egy Mohácsi-hiba nyomán) hosszabbításra mentették a találkozót. A MAFC a ráadás elején elhúzott (78-72), majd a ZTE Norfleet vezérletével felzárkózott az utolsó percre (80-79), de a végjáték a házigazdának sikerült. A hazai siker váratlan, de nem érdemtelen.