2013.05.14. 14:16

Nyolcadik helyen a Vadmacskák

Nagykanizsa - A Kanizsai Vadmacskák SE amatőr női NB I-es kosárlabdacsapata a szezon zárásaként a második vonal 7. helyéért lépett pályára Kecskeméten egy nap alatt kétszer is. Izgalmas végjátékban, összesítésben csupán két ponttal (126-124) maradtak alul a párharcban a zalaiak.

Kanizsai Vadmacskák SE - Kecskeméti KC 60-74 (18-23, 21-18, 8-14, 13-19)

Kecskemét, 50 néző. Jv.: Dernei, Sentényi.

Kanizsa: Fekete Cs. (12), Fuisz V. (193), Kovács K, Hegyi (73), Jurkó (12). Csere: Jagarics (4), Oros (2), Nagy D., Olasz (2), Horváth E. (2). Edző: Farkas József.

Jók: Fuisz V., Jurkó.

A bács-kiskuniak az elején négy triplával 10 pontos előnybe kerültek. Ezt a negyed végére csökkentették a kanizsaiak, akik a második tíz percben Jurkó Noémi és Fuisz Viktória pontjaival szinte egyenlítettek. Nagyszünet után a vendégeknél percekig pontcsend állt be, így ismét ellépett a Kecskemét, mely a záró részben nagyon vigyázott az előnyére.

Jurkó Noémi (fehérben) mindkét meccsen átlag felett teljesített. Fotó: ZH-archív/Szakony Attila

Kecskeméti KC - Kanizsai Vadmacskák SE 52-64 (14-18, 14-12, 17-15, 7-19)

Kecskemét. Jv.: Varga, Vadász.

Kanizsa: Fekete Cs. (6), Fuisz V. (143), Olasz (9), Hegyi (73), Jurkó (22). Csere: Jagarics (6), Oros. Edző: Farkas József.

Jók: Fekete Cs., Fuisz V., Jurkó.

Farkas József: A játékfelfogást tekintve ellentétes mérkőzéseket játszottunk. A szerencsésebb együttes lett a 7., mi pedig a második meccsen elért győzelmünkkel picit szépen is búcsúztattuk az évadot.

Jól kezdett a Vadmacskák, és folyamatosan vezetett, volt, hogy 8 ponttal is. A vendégek védekezési hibáit kihasználva feljött, sőt, vezetett is a Kecskemét, de Fuisz és Hegyi Vivien kosarai, majd Jurkó zsinórban dobott nyolc pontja révén ismét nyeregbe került a Kanizsa. A hazaiak sem adták fel, de az említett három zalai játékos szorgalmasan ostromolta a gyűrűt, s a Vadmacskák előnye volt már 16 pont is. Ám nem volt vége még a találkozónak: a Kecskemét a végén 4 pontot szerzett, megkaparintva a már veszni látszó 7. helyet.