2011.09.07. 06:25

Kálovics országos bajnok

Livignoból, a magaslati edzőtáborból az országos félmaratoni bajnokság helyszínére, Budapestre utazott és nyert Kálovics Anikó, a Zalaszám-ZAC hosszútávfutója.

Bóbics László

A magyar főváros legnagyobb tömegeket megmozgató atlétikai rendezvénye a múlt vasárnap megrendezett Budapest Nemzetközi Futógála, melynek keretében eldőlt a félmaratoni (21 kilométer) távon az országos bajnoki cím sorsa. A 15 nemzet 6700 indulója közül a női mezőnyben Kálovics Anikó ért elsőként célba, 1.15 órás időeredménnyel, és ami még fontosabb: ezzel ő lett a táv országos bajnoka. A ZAC sportigazgatója, Szakály István arról is beszámolt, hogy Anikó orrműtétje után még mindig nem találja régi formáját, ráadásul edzőtáborból, kemény munka után érkezett a bajnokságra. A legfontosabb most a győzelem volt, amit sikerült is megszereznie.- Anikó nem mondott le arról, hogy még az idén teljesítse az olimpiai kvótát - folytatta a hajdani válogatott atlétából lett klubvezető. - Ahogy őt ismerem, biztosan sikerülni is fog a terv, hogy aztán jövőre nyugodtan készülhessen immár negyedik olimpiájára.