2008.06.20. 02:28

Két ZTC-s bajnoki cím az elitben

<b>Zalaegerszeg -</b> Nagyszerű egerszegi sikerrel zárult a Sopron és Brennbergbánya térségében megrendezett tájfutók éjszakai országos bajnoksága, hiszen két aranyérem is az övék lett.

Ezúttal csak a Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club versenyzői álltak rajthoz megyénkből. A sportág legextrémebb versenyszámában a félelem leküzdése mellett a leszűkült látótérben való tájékozódás végrehajtása és a nagy sebességű futóteljesítmény elérése egyaránt komoly szerepet játszik.

A felnőtt nőknél a sérüléséből felépült és címvédőként rajthoz álló Makrai Éva kisebb hibái ellenére, nagyszerű futással megnyerte - a sportágban szokatlan módon holtversenyben a diósgyőri Zsigmond Szávával - a versenyt, ezzel megvédte bajnoki címét. Ez volt Makrai idei második bajnoki aranya az elit kategóriában.

A férfiak mezőnyében a hosszabb kihagyás után újra versenyző Vajda Kolos a 11,5 kilométeres, közel 600 méter szintkülönbségű pályán fölényes győzelmet aratott, bizonyítván, hogy helye van a hazai élvonalban. Kiemelhető még az F35-ben a dobogóról éppen csak lecsúszó Fehér Ferenc teljesítménye, aki a 4. helyen végzett.

További eredmények. N18E: 7. Gömbös Szilvia. N21E: 10. Elmont Bernadett. F35E: 7. Maros Ervin.