nemes törekvések

2019.04.17. 15:44

Novák Katalin: az önkéntes munkával a fiatalok készségei is gyarapodnak

Az államtitkár bízik benne, hogy az „Önkéntesség személyre szabva” elnevezésű Széchenyi 2020 projekt megkönnyíti a pályaválasztást is.

Budapest, 2019. április 17. Novák Katalin, az Emberi Erõforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelõs államtitkára beszédet mond az Országos Mentõszolgálat önkéntes programja elsõ végzõseinek oklevélátadásán az Országos Mentõszolgálat Markó utcai Mentõpalotája dísztermében 2019. április 17-én. A tavaly elindított Legyél hõs! programban százötven pályakezdõ fiatal tölthetett fél évet a mentõszolgálatnál; eközben mentõápolói ismeretekkel gazdagodhattak, segíthették a mentõk munkáját, és idegen nyelvi képzést is kaptak. MTI/Szigetváry Zsolt

Forrás: MTI / Szigetváry Zsolt

Önkéntes munkák vállalásával a szakmát vagy a továbbtanulás irányát kereső fiatalok ismeretei és készségei is gyarapodnak, amellett, hogy például a mentők mellett megtanulhatnak segítséget nyújtani egy balesetnél – mondta a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.

Novák Katalin az Országos Mentőszolgálat önkéntes programja első végzőseinek szerdai oklevélátadásán vett részt.

A több mint 5 milliárd forintos keretösszegű, „Önkéntesség személyre szabva” elnevezésű Széchenyi 2020 projekt keretében 3 ezer 18-22 év közötti fiatalt szólítanak meg. Ennek a pályázatnak az egyik nyertese az Országos Mentőszolgálat is – ismertette.

Az államtitkár azt mondta, bízik a projekt népszerűségében, és abban, hogy ezzel megkönnyítik a fiatalok pályaválasztását. Közölte, a projekt keretében eddig csaknem 1300-an végeztek már önkéntes tevékenységet.

Az önkéntességet kipróbáló fiatalok az egészségügy mellett a szociális és a katasztrófavédelmi intézmények, valamint a fegyveres testületek munkájába is betekinthetnek, így számos szakmához kerülhetnek közelebb, és könnyebben eldönthetik, akarnak-e az adott területen dolgozni vagy sem.

Csató Gábor, a mentőszolgálat főigazgatója az elismerések átadásakor a fiatalok, a „leendő bajtársak” előtt felidézte, hogy 1887-ben Lipótvárosban létesült, Európában másodikként a Budapesti Önkéntes Mentőegyesület.

Célkitűzéseik között fontosnak mondta a lakosság életmentő ismereteinek bővítését, a segítő hivatás, az elsősegélynyújtás népszerűsítését, a pályaválasztás előtt álló fiatalok megszólítását. Elmondta, a tavaly elindított „Legyél hős!” programban százötven pályakezdő fiatal tölthetett fél évet a mentőszolgálatnál; eközben mentőápolói ismeretekkel gazdagodhattak, segíthették a mentők munkáját, és idegen nyelvi képzést is kaptak.

Közölte, az első csoportba hét megyéből harmincnégy fiatal jelentkezett, akik megismerhették az egészségügy világát és a szakterület által kínált karrierlehetőségeket. Nagy eredménynek mondta, hogy az önkéntesek közül tizenketten már jelezték, hogy a mentőszolgálatnál szeretnének elhelyezkedni.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában