2016.04.14. 13:37
Aranyos Nagykáta - Három bajnoki cím az országos diákolimpiáról
A kanizsai lábtollas diákok jól szerepeltek az V-VI. korcsoportú országos diákolimpián a Fekete Zoltánné-emlékversenyen, amiről összesen három aranyérmet hoztak haza.
A megnyitó
Országos bajnok lett a Batthyány leány csapata (Bársony Letícia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia), és Kunics Réka egyéniben, valamint a Cserháti fiú hármasa (Bencsik Martin, Fülöp Krisztián, Horváth Gergő). Emellett Horváth Gergő (Cserháti) és Vlasics Dalma (Mező), 1-1 ezüst, a mezős lányok (Müller Petra, Szomi Alexandra, Vlasics Dalma), 1 bronzéremmel járultak hozzá a sikerhez. Eredményükkel tisztelegtek a 2005-ben elhunyt kiváló pedagógus emlékének. A Pest megyei Nagykátán 24 iskola, 117 versenyzője csapat és egyéni kategóriában döntött a bajnoki címekről.
Batthyány leánycsapat: Kunics, Tukszár, Bársony
Május 9-10-én Zánkán folytatódik a diákolimpiai versenysorozat, melyen a III-IV. korcsoportú gyermek és serdülő diákversenyzők bizonyíthatják tudásukat.
Összesített kanizsai eredmények
Intézmény/helyezés
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Batthyány Lajos Gimnázium
2
-
-
-
2
-
-
2
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképző iskolája és Kollégiuma
1
1
-
-
-
-
1
Dr. Mező Ferenc Gimnázium
-
1
1
-
-
-
-
-
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskolája
-
-
-
-
-
1
-
1
Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thúry György Szakképző Iskolája
-
-
-
-
-
-
1
Kanizsai eredmények
V. korcsoport
Fiú csapat (11)
5. Losonczy Máté, Salamon Soma, Tolnai Gergely - Batthyány
6. Bellai István, Moór Máté, Szili Beatrix - Műszaki Szakképző
8. Domján Dávid, Karácsony Gábor, Tóth Tamás- Batthyány
10. Bocskai Marcell, Faragó Zsolt, Sifter Bence - Mező
11. Kovács Ábel, Tóth Tamás, Vastag Marcell - Batthyány
V. kcs. fiú csapat eredményhirdetés
Fiú egyéni (25)
2. Horváth Gergő - Cserháti
Horváth Gergő
5. Tolnai Gergely - Batthyány
16. Salamon Soma - Batthyány
20. Moór Máté - Műszaki Szakképző
22. Bellai István - Műszaki Szakképző
24. Faragó Zsolt - Mező
Leány csapat (8)
8. Bogdán Renáta, Kém Veronika, Mihalecz Bettina, Szili Beatrix - Műszaki Szakképző
Leány egyéni (24)
1. Kunics Réka - Batthyány
8. Tukszár Zsófia - Batthyány
V. kcs. leány egyéni eredményhirdetés
VI. korcsoport
Leány csapat (6)
1. Bársony Letícia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia - Batthyány
3. Müller Petra , Szomi Alexandra, Vlasics Dalma - Mező
VI. kcs. leány csapat
Leány egyéni (11)
2. Vlasics Dalma - Mező Nagykanizsa
7. Balogh Eszter - Thúry Nagykanizsa
VI. kcs. leány eredményhirdetés
Fiú csapat (10)
1. Bencsik Martin, Fülöp Krisztián, Horváth Gergő - Cserháti Nagykanizsa
VI. kcs. fiú csapat
Fiú egyéni (14)
8. Bencsik Martin - Cserháti Nagykanizsa
Budavölgyi Kálmán