Lenti

2010.02.01. 03:29

A Jóisten boldogságra teremtette az embert

Páka - Nem áll távol az egyháztól a humor, a jókedv és a vidámság - ezt bizonyította az a szombat esti bál, melyet a pákai egyházközség szervezett. Az estre több mint tucatnyi településről érkeztek vendégek.

Gyuricza Ferenc

- A Jóisten boldogságra teremtette az embert, és a boldogsághoz a vidámság, a vígság is hozzátartozik - mondta Kiss László plébános a rendezvény kapcsán. - Aki hívő és vallásos, az nemcsak boldog, de tud és mer vidám is lenni. Ma már egyre több helyen kerül sor egyházközségi bálokra, amit nagyon jónak tartok, és csak remélni merem, hogy a jövőben egyre több helyen lesznek még ilyen rendezvények. Ebbe akár az is belefér, hogy maguk a lelkipásztorok is próbálják megnevettetni az embereket, hiszen ami nem összeegyeztethetetlen a papi hivatással és a hittel, annak mindenképpen helye lehet egy ilyen programban.

- A Jóisten boldogságra teremtette az embert, és a boldogsághoz a vidámság, a vígság is hozzátartozik - mondta Kiss László plébános a rendezvény kapcsán. - Aki hívő és vallásos, az nemcsak boldog, de tud és mer vidám is lenni. Ma már egyre több helyen kerül sor egyházközségi bálokra, amit nagyon jónak tartok, és csak remélni merem, hogy a jövőben egyre több helyen lesznek még ilyen rendezvények. Ebbe akár az is belefér, hogy maguk a lelkipásztorok is próbálják megnevettetni az embereket, hiszen ami nem összeegyeztethetetlen a papi hivatással és a hittel, annak mindenképpen helye lehet egy ilyen programban.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!