2010.08.02. 17:39

Női kosár Eb-selejtező - Miskolci vereséggel kezdett a válogatott

Hazai vereséggel kezdte meg szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a női kosárlabda-válogatott, miután hétfőn kikapott a montenegróiaktól Miskolcon.

MTI

Eredmény, 1. forduló, C csoport:

Magyarország-Montenegró 65-76 (24-16, 15-14, 10-20, 16-26)

Legjobb dobók: Fegyverneky 21, Horti 15, Krivacsevics 11, illetve Perovanovic 22, Baletic 14, Dubljevic 11, Bjelica 11

Ideges, kapkodó játékkal kezdődött a selejtezősorozat nyitánya, a Fegyverneky vezette magyar csapat 6-2-re elhúzott, ám a sokat szabálytalankodó montenegróiak csakhamar felzárkóztak. A center létére triplát dobó Horti kosara révén nyolc pontra meglépett Székely Norbert együttese (18-10), az előny pedig a második negyedben tovább nőtt, miután Krivacsevics is bekapcsolódott a pontgyártásba. A vendégek azonban 37-22 után egy 6-0-ás rohamot mutattak be, a félidőben már csak 39-30 volt az állás.

A térfélcserét követően hatalmas fordulat állt be: a 15 pontos hátrányban már megroggyanni látszó ellenfél 41-42-nél átvette a vezetést. A magyarok sok dobást rontottak, a saját palánkjuk alatt is alig szedtek lepattanót, ekkor csak a kapitány Fegyverneky tartotta a lelket a többiekben. A 49-50-ről induló zárónegyedben a házigazdák tovább futottak az eredmény után, a különbség 5 pontra nőtt, és mivel továbbra is "egyszemélyes" csapatként működtek, végül a frissebb montenegróiak szerezték meg a két pontot.