Kosárlabda

2010.04.12. 07:00

Fölényes ZTE-győzelem Salgótarjánban (Völgyi Péter interjúval, képekkel frissítve)

A ZTE pazar játékkal a sérült Louis Hinnant nélkül is alapszakasz-győzteshez méltó győzelmet aratott a Salgótarján otthonában. Az utolsó forduló eredményei tudatában most már 100 százalék, hogy a négy közé kerülésért a Sopron csapatát kell kiütnie az egerszegi kék-fehéreknek.

Urbanics Pál

Salgótarjáni KSE – Zalakerámia ZTE KK  57-110 (14-30, 13-23, 18-28, 12-29)

Salgótarjáni Városi Sportcsarnok

Jv.: Pálla Z. Bognár T. Gál J. (Gincsai)

Salgótarján: Barlow 7/3, Sebők 5/3, Gaál 3/3, Hartvich 13, Vavra A. 7. Csere: Kiss 3/3, Bajramovics 7/3, Gorszkij 11/3, Szabó 1, Gál -, Balikó -, Ughy -.

ZTE: Simon 10/3, Watson 8, Kámán 8/3, K. Wilson 13/6, Trepák 15/6. Csere: Gáspár 11/6, Timberlake 9/3, Baki 9/9, Tóth 17, Bödör 8/6, Délity 2, Horváth -.

Völgyi Péter: A csapat végighajtotta a negyven percet, megtisztelte az ellenfelet azzal, hogy nagyon komolyan vette a mérkőzést. Az utolsó negyedben szinte csak a fiatalok voltak a pályán és egy nagyon meggyőző, több mint ötven pontos sikert értünk el. Hozzátartozik, hogy a vendéglátóknál nem játszott egy meghatározó játékos, a litván Sirutavicius. Ezzel a fölényes győzelemmel egy nagyon szép sorozatot zártunk le, 24 győzelemmel fejeztük be az alapszakaszt, 22 meccses veretlenségi rekordunk pedig magáért beszél. Erre nagyon büszkék vagyunk, de méginkább arra, hogy igazi csapatként játszottuk végig ezt az alapszakaszt. Kicsit gyengébben játszottunk a Paks és az Albacomp ellen, a Szolnok elleni meccs utolsó két percében pedig nem voltunk ott fejben, de a ma Salgótarjánban már újra láttam a csapaton az elszántságot. Az igazi megmérettetések most jönnek, remélem, hogy Hinnant felépül a Magyar Kupa négyesdöntőig, hiszen pénteken egy nagyon erős Albacomppal fogunk játszani.

Déri Csaba, a Salgótarján edzője: Két héttel ezelőtt a szolnokiak ellen még nagyon szépen játszottunk, de azóta megtört valami a csapatnál. Általában mindenért az edző a felelős, de nem mindig...

A tét nagyságával egyenes arányban kevés néző látogatott ki a salgótarjáni sportcsarnokba, kb. 600-an lehetnek. A ZTE KK-nál el sem utazott a csapattal a kisebb sérüléssel bajlódó Louis Hinnant, akinek a helyén valószínűleg az egyre jobb formába lendült Chad Timberlake játszik majd.

1. negyed:

1. perc: A ZTE hozza el a labdát, és Kámán kosarával kezdődik a mérkőzés: 0-2. Vavra próbálja feltenni a labdát Trepák mellett, de kihagyja. Watson kosarával 0-4.

2. perc: Szépen kijátszott támadás után Trepák dob hárompontost: 0-7. Barlow akciója sikertelen, Kámán triplával büntet: 0-10.

3. perc: Barlow triplája rövid, de egerszegi játékosról pattant ki a labda, Hartvich kosarával: 2-10. Vavra szerez labdát, lerohanása után az eredmény 4-10, plusz még egyet dobhat. Ez is jó: 5-10.

4. perc: Watson ad jó labdát Trepáknak, aki kosárral fejezi be: 5-12.

5. perc: Kámán szerez labdát, Gáspár fejezi be az akciót: 5-14. Újabb labdalopás a Salgótarjántól, ezúttal Wilson büntet hárompontossal: 5-17.

6. perc: A SESE kihagyott helyzete után Trepák dob 2+1-et az állás: 5-20. Trepák helyett Tóth a pályán, aki nem tud befordulni Vavra mellett, viszont a ZTE-é marad a labda.

7. perc: Tóthnak ezúttal sem sikerül, lerohan a Salgótarján, Barlow-t csak szabálytalanul tudja megállítani Watson. Mindkét büntető jó: 7-20. Tóth kosarával: 7-22. Barlow dobása kimarad.

8. perc: Tóth kezéből kiperdül Timberlake átadása, Gaál triplájával 10-22. Gáspár triplája lejön, Tóth pedig nem tudja bedobni a közeli ziccert, a hazaiak jöhetnek.

9. perc: Ismét Barlow állhat a büntetővonalhoz, ezúttal az elsőt kihagyja, a második viszont már jó: 11-22. Tóth szépet zsákol és még a +1 is jó: 11-25. A ZTE kivédekezi a hazaiak támadását, Kámán triplája lejön, de Timberlake visszateszi a lepattanót: 11-27.

10. perc: Kiss triplájával 14-27, Timberlake hasonlóval válaszol: 14-30.

2. negyed:

1. perc: Kiss triplája lejön, de marad a labda a hazaiaknál. Hartvich kosarával 16-30. Gáspár kihagyja a triplát, Vavra pedig emberrel együtt gyötri be közelről, a ráadás is jó: 19-30.

2. perc: Timberlake szerez a levegőben úszva lepattanót, és visszaszerzi a labdát a ZTE-nek, Watson pedig szép egyéni akcióból növeli csapata előnyét: 19-32. Kiss közelije kimarad, Watsoné szintén.

3. perc: A SESE eladja a labdát, Gáspár ismét triplával büntet: 19-35. Vavra dobhat bünetőket, miután Tóth szabálytalanul szerelte. Csak az egyik megy be, így 20-35. Timberlake tempója kimarad, Tóth visszaszerzi a lepattanót, így újra a ZTE jöhet.

4. perc: Baki bejátszása után Trepák dob kosarat: 20-37. Barlow távolija kimarad, Gáspáré is. A Salgótarján sokadik labdáját adja el, így újra a kékek támadhatnak.

5. perc: Timberlake visszaszerzi saját lepattanóját és bedobja: 20-39. Balikó próbálkozhat háromszor egymás után, de egyik sem sikerül. Újra a ZTE-nél a labda. Trepák hint egy triplát: 20-42.

6. perc: Barlow elkapkodott dobása után Baki is triplával köszön be: 20-45. Gorszkij hibája után Timberlake nem tud kosarat szerezni. Az ő hárompontosa kiperdül a gyűrűből. A hazai csapat időt kér. Barlow csak egyik büntetőjét dobja be: 21-45.

A ZTE nagyon nagy iramot diktál, a salgótarjáni csapat egyelőre nem bírja követni ezt a tempót.

7. perc: Wilson távolija rossz, Sebőké is, aki lepattanóját sem tudja visszagyömöszölni a gyűrűbe. Szándékos hibát fújtak a bírók a hazaiak ellen. Timberlake első büntetőjét bedobja, a másodikat kihagyja. Az ezt követő támadásból Trepák pontot szerez, amire Barlow válaszol: 24-48.

8. perc: Wilson kosarával 24-50. A hazaiak elkapkodott helyzete után Timberlake ront ziccert.

9. perc: Hartich dobhat büntetőket, de a rutinos játékos csak az egyiket dobja be: 25-50. Timberlake passza után Watson eredményes: 25-52. Újabb ZTE-labdaszerzés, de Tóth nem tudja bedobni a ziccert, mivel Hartvich szabálytalankodik vele. Csak az egyik büntető jó, de Wilson visszaszerzi a labdát, amelyet Timberlake elad. 25-53

10. perc: Hartvich dobása kiperdül a gyűrűből, Baki ziccert ront, Sebők kosarával: 27-53. Vége az első félidőnek.

A papírformának megfelelően a ZTE magabiztosan vezet félidőben. A hazaiak mindent megpróbálnak, de nem tudják felvenni a versenyt a listavezetővel. A ZTE szempontjából fontos többi mérkőzésen érdekesen alakulnak az eredmények: a Kecskemét félidőben 40-29-re vezet a Sopron ellen, a Körmend pedig egyelőre úgy néz ki, kiüti a szolnoki szupercsapatot, ott az állás félidőben 44-26.

Eddigi pontszerzők:

Salgótarján: Barlow, Vavra 7-7, Harvich 5, Gaál, Kiss 3-3, Sebők 2.

ZTE: Trepák 15, Timberlake 8, Watson, Tóth 6-6, Wilson, Gáspár, Kámán 5-5, Baki 3.

3. negyed:

1. perc: Kámán és Timberlake pihen. Gáspár és Simon jut lehetőséghez. Wilson jut büntetőhöz, aki mindkettőt bedobja: 27-55. Hartvich kosarára Watson válaszol: 29-57.

2. perc: Gorszkij dobása lejön, Simon 30-ra növeli a ZTE előnyét: 29-59. Hartvich hárompontosa lejön, Gorszkij visszaszerzi a lepattanót és bedobja: 31-59.

3. perc: A ZTE eladja a labdát, Gorszkijj hárompontosa lejön, de Trepák ellen szabálytalanságot fúj a bíró, így maradhat a labda a hazaiaknál. Hartvich gyötri be: 33-59. Gáspár tiszta helyzetből dobhat triplát, de kimarad, akárcsak Bajramovicsé.

4. perc: Wilson dönt úgy, hogy dob egy hármast: 33-62. Úgy látszik, ezek a szőke amerikai percei, ugyanis hazaiak kimaradt helyzete után újra pontot dob, s a ráadás büntetőt is bedobja: 33-65. Simon triplája lejön, Gaálé is, de Hartvich visszaszerzi a lepattanót.

5. perc: Barlow belevezeti a labdát Simonba. Hazai időkérés. A SESE-nélmarad a labda, de Barlow óriási homályt dob. A hazaiak amerikaia visszaszerzi a labdát, de Gorszkijnak nem sikerül pontra váltani.

6. perc: Watson hármasa nagyon rövid, de a hazaiak is elkapkodják a támadásukat. Újra a ZTE-nél a labda. Simon betörése után: 33-67. Gáspár labdát szerez, és ziccert dob: 33-69.

7. perc: Gaál távoli kísérlete nem jó, Watson pedig kihagyja a tempódobását. Gáspár Hartvichnak üt oda, így a hazaiak 10-ese dobhat. Mindkettő jó: 35-69. Újra pályán Timberlake és Tóth. Gáspár szép leosztása után Tóth dob kosarat: 35-71.

8. perc: A hazaiak újabb elhamarkodott akciója után Gáspár robog végig a pályán, de szabálytalankodnak vele, így büntetőkhöz jut. Az egyiket dobja csak be: 35-72. Bajramovics dobja ki a labdát, ismét a vendégek jöhetnek. Timberlake ellen dobás közben szabálytalankodnak, így az amerikai fiú dobhat büntetőket. Az egyiket dobja be: 35-73.

9. perc: Hartvich szépít: 37-73. Baki triplája kimarad, Bajramovicsé szintén. Kámáné már nem, az állás: 37-76. Bajramovics kosarával 39-76-ra "jön föl" a hazai gárda, Sebők triplájával pedig 42-76-ra módosul az állás. Tóth marad egyedül, és váltja kosárra. Ezúttal Bajramovics eredményes triplából: 45-78.

10. perc: Timberlake lepattanója után Simon dob kosarat és még büntető is jár. Ez is jó, az állás: 45-81.

4. negyed:

1. perc: Baki triplájával: 45-84.

2. perc: Bajramovics gyötri be a labdát Tóth mellett: 47-84.

3. perc: Tóth a pontszerző ismét. 47-86. Simon szerez labdát, de ziccere lejön a gyűrűről. A másik oldalon Kiss triplája rövid, Bakié nem: 47-89.

4. perc: Gál dobása kimarad, Simon ismét labdát szerez, Baki kihagyja a ziccert, Tóth viszont befejezi az akciót, +1 büntetőt is dobhat. A büntető jó, az állás: 47-92.

5. perc: Újabb Simon-labdaszerzés és Bödör-tripla: 47-95. Bajramovicsot szereli Tóth, majd pedig Gáspárral teszi ugyanezt Gorszkij. Simon hárompontosa kiperdül a gyűrűből.

6. perc: Gorszkij betörése után 49-95. Simon kezéből kiperdül a labda, jöhetnek a hazaiak. Gorszkij dob hárompontost: 52-95.

7. perc: Gáspár hibátlan hárompontosa után 52-98. Gáspár és Baki helyén Délity és Horváth. Gorszkij büntetőivel: 54-98. Bödör dobja a 100.-at: 54-100,  majd Délity eredményes: 54-102.

8. perc: Bödör hint újabb triplát: 54-105.

9. perc: Szabó büntetőjével 55-105. Tóth mindkét büntetőjét bedobja: 55-107.

10. perc: Gorszkij ellen szabálytalankodik Tóth, az ukrán fiú bedobja mindkét büntetőjét: 57-107. Simon hárompontosával 57-110. A hazaiak labdát veszítenek, Délity kihagyja a triplát. Vége a mérkőzésnek.