2015.10.11. 18:42

A center nélkül játszó zalaiak ellen megérdemelt győri siker

Zalaegerszeg – A női kosárlabda NB I A második fordulójában, hazai bemutatkozása alkalmával nem tudta folytatni a Győr elleni remek zalaegerszegi sorozatát a ZTE.

ZTE NKK–CMB Cargo UNI Győr 64-87 (11-22, 21-22, 21-24, 11-19)

Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Győrffy, Praksch, Gelencsér.

ZTE: Nagy D. 12/3, Szélesy 14/6, Velkey 6, Böröndy 14/3, Horváth Zs. 7. Csere: Szalay 6, Jurkó 2, Orsó 3. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Győr: Radocaj 10/3, Horváth K., Laklóth 5/3, Grigalauskyte 19, Goree 31. Csere: Varga 12, Koch 3, Török 5/3, Takács, Kovács 2, Papp. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A győriek kezdték jobban a találkozót (2. p.: 2-9). A zalaiak Nagy D. pontjaival felzárkóztak, de gyorsan elérték az öt személyi hibát, a vendégek pedig a bónusz adta lehetőséget rendre kihasználták, míg a ZTE gyengén dobta a büntetőket. A center nélkül játszó egerszegiek ellen sok lepattanót szereztek a győriek, akik gyors támadásokat vezetve könnyű kosarakat dobtak. A második negyedben is gyengélkedett támadásban a zalai együttes, a hazai pontok több mint felét Nagy szerezte. Vendég oldalon Goree korlátlan úr volt a palánkok alatt. A lepattanó labdákat megszerezve rendre kosárral zárták támadásaikat a győriek (18. p.: 25-41).

Szünet után is folytatódott a vendégek száguldása, eldőlni látszott a találkozó (24. p.: 35-55). A zalaiak továbbra is rendkívül pontatlanul dobtak, távolról és közelről egyaránt. A befejező tíz perc elején rövid időre összekapta magát a zalai csapat. Szerzett labdák után rendre a gyűrűbe találtak, és alaposan ráijesztek az addig magabiztos győriekre (34. p.: 60-68). Ám a játékvezetők kipontozták a ZTE egyetlen magas emberét, Horváthot, ami a hazai szempontjából végzetesnek bizonyult.

A mérkőzésen a házigazdák mindössze öt percen át játszottak jól, ami kevés volt a győzelemhez. A találkozó javarészében jól és eredményesen kosarazó győriek sikere megérdemelt.

Gáll Tamás: „Sajnos ma védekezésben, támadásban gyengét nyújtottunk, nem lehetett más a vége, mint súlyos vereség."

Völgyi Péter: „Hármas idegenbeli sorozatunk elején értékes győzelmet arattunk, mert Egerszegen nyerni nem könnyű feladat."

További eredmények: PEAC–Vasas 71-58, DVTK–Cegléd 69-71, Sopron–BEAC 93-52, Szekszárd–PINKK 63-55.