Kosárlabda

2011.11.30. 03:28

Nagyot küzdött a Kanizsa

Az amatőr női kosárlabda NB I-ben a listavezető Vadmacskák győzött, a nyeretlen Z. Volán pe- dig vereséget szenvedett.

Benedek Bálint

Vadmacskák: Fekete (15/6), Fuisz (27/9), Olasz (2), Jurkó (8), Jagarics (2). Csere: Hegyi (14/9), Oros (3), Kiss (2), Simon (-). Edző: Gábor Erzsébet.

Fuisz és Jurkó pontjaival a kanizsaiak kezdték jobban a találkozót, de a tabella 3. helyén álló soproniak védekezést váltottak, s fordítottak. Fekete révén a szünetre minimális előnyt szerzett a Kanizsa, mely fordulás után is szenvedett, miután távoli és középtávoli dobásai is rendre célt tévesztettek. A záró negyedben feljavult Hegyiék játéka, s a vége előtt, döntetlen állásnál Fuisz büntetőivel 4 pontra nőtt a hazai előny. A folytatásban még egy távoli vendégkosár esett, de a Vadmacskák így is őrzi veretlenségét és az első helyet.

Jók: Fuisz, Hegyi.

Gábor Erzsébet: Változatos, fordulatokban gazdag mérkőzésen a negyedik negyedben feljavult teljesítményünkkel győztük.

Zala Volán TE-Szekszárd II. 49-81(6-24, 19-17, 5-16, 19-24)Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.. Esztergályos, Gráczer.

Zala Volán TE: Gergácz (-), Fülöp (-), Dukai (17), Takács (4), Mester (6). Csere: Pálffy (-), Magyar (4), Szekeres (-), Góth (8), Reizmüller (3), Kovács (4), Domokos (3). Edző: Hersics Lászlóné.

A fiatal egerszegi csapat lelkesedéssel próbálta ellensúlyozni a nagyobb tudást. Két negyedben ez sikerült, ám végül így is magabiztos vendégsiker született.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.

Jó: Dukai.