Kosárlabda

2010.12.17. 17:32

Vasi siker, zalai botrány

A Zalakerámia ZTE KK kikapott Körmenden, de erről a mérkőzésről alighanem hallunk még a későbbiekben, hiszen egy sajnálatos közjáték után, a negyedik negyed 3. percében a rendőrség kiszorította a csarnokból a zalai szurkolókat. Az egerszegi játékosok pedig jól helytálltak, ám a kényszerszünet után kiestek a ritmusból és vereséget szenvedtek. Folytatás szerdán Egerszegen a Paks ellen.

Urbanics Pál

MJUS-Fortress Körmend – Zalakerámia ZTE KK 82-71 (21-20, 26-19, 14-18, 21-14)

Körmend, Szentély Aréna. Jv.: Cziffra Cs. Benczur T. Frányó P. (Harsányi)

Várható kezdőötösök:

Körmend: Moore (21/3), Németh (5/3), Ferencz (-), Bell (23), Dies (22). Csere: Fodor (3), Boldizsár (6), Ruják (2).

ZTE: Williams (18/9), Thomas (21/6), Gáspár (7/3), Kámán (5/3), K. Wilson (20/6). Csere: Baki (-), Tóth G. (-).

A mérkőzést a erre a linkre kattintva követhetik on-line laptársunk a vasnepe.hu jóvoltából.

Ami fociban az Újpest-Fradi, ami kézilabdában a Szeged-Veszprém, az férfi kosárlabdában a Zete-Körmend. Lehet ezen vitatkozni, ám tény: a két kosárlabda-fellegvár összecsapása évről évre óriási küzdelmet, izgalmat és természetesen felfokozott érzemeket is szül.

Perceken belül kezdetét veszi a rangadó, amelyet tévééközvetítés ide vagy oda, természetesen telt ház előtt játszanak.

A ZTE KK csapatában nincs változás, a három sérült játékos nem állhat Völgyi mester rendelkezésére.

1. negyed:

A feldobás után a hazaiak hozzák el a labdát, majd Dies gyorsan megszerzi az első kosarat. Williams hármassal válaszol: 2-3 Dies hibázik ziccert, majd Thomas adja el a labdát. Labdaszerzés után gyors Kámán pont: 2-5 A két csapat kicsit kapkod -  kosarak itt is ott is: 4-7 a 3. percben. A gárdákon meglátszik, hogy rangadót játszanak, ennek megfelelően rányomja a tét a bélyegét a játékra, de a ZTE tartani tudja pár pontos előnyét (7. perc: 12-15) A negyed teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott, a ZTE taktikusan játszik, még bármi lehet a vége. A Körmend Moore és Bell egyéni teljesítményének köszönhetően vezet egyelőre.

2. negyed:

A második negyed két gyönyörű egyéni teljesítménnyel kezdődött, előbb Moore, majd Thomas alakított nagyot. A Körmend remekül használja ki magassági fölényét és a többnyire epizodista Boldizsár vezetésével a 14. percben már 31-25-re vezet. A 17. percben már 40-31 a hazaiaknak, akik nem csinálnak többet, csak jobban játszák a pozíciós játékot, mint a mérkőzés kezdetekor. A 19. percben már tíz pont fölötti a különbség: 47-35. A ZTE fanatikusai nehezen viselik a dolgot, a vendégszektorból pár embert csak nagy nehézség árán tudnak kordán belül tartani a szervezők.... A félidő előtt Williams kosarával szépít az eredményen, ami 47-39.

2. félidő

3. negyed:

A második félidőt Thomas hármasa nyitotta.Majd mindkét oldalon dadogott a támadásszervezés. Thomas zsákolásával a 2. percben 47-44-re jött fel a bajnok. A 3. percben Williams hármasával már egyenlő: 47-47! A Körmend nehezen tért magához, ám Moore és Dies gyors kosaraival újra vezetést szereztek. Jókor jött Wilson hármasa, mivel 51-50 az állás a 4. percben. Az ötödik percben Wilson büntetőjével egyenlő: 51-51. Dies tarthatatlan: zsákolása után 55-51-nél időt kér Völgyi mester. Az amerikai óriás 18 pontnál jár. Williams hármasával a 7. percben újra egy pontra jön fel a ZTE: 55-54. Gáspár triplájával 57-57 a 8. percben. A ZTE ebben a negyedben öt triplát dobott eddig. A negyed végén 61-57 a hazaiaknak.

4. negyed:

A harmadik negyednek Wilson hármasa adta meg az alaphangot, majd Moore és Thomas kosaraival: 63-62. A második percben szép leosztás után Bell volt eredményes: 65-62. Egy Williams betörést követően a nyakánál fogva rántották le az amerikai irányítót - ez nem tetszett a vendégek közönségének, újra balhé volt a vendégszektorban... A rendőrök is megjelennek... A zsűri lement a játéktérről, akárcsak a játékvezetők. Áll a játék, a ZTE szimpatizánsainak nagy részét kiszorította a csarnokból a rendőrség. Jelentjük: már nincs ZTE-szimpatizáns a csarnokban. A mérkőzés vége előtt 7,48 perccel 65-62-es hazai előnynél továbbra is áll a játék. Pillanatokon belül folytatódik a mérkőzés... Williams büntetői jók, a fordulásnál Moore kihagyja, majd Thomas büntetőivel vezet a ZTE! 65-66. Bell gyors kosarára Wilson elhibázott ziccere a válasz. A hazaiak utolsó erejük mozgósításával 5 pontos előnyre tesznek szert, amikor Völgyi Péter időt kér (16. perc: 71-66) Moore a legjobb pillanatban szerez hármast, két perccel a vége előtt: 74-69. Williams két büntetőt hagy ki, a válasz ismét Mooretól érkezik. Ezzel valószínüleg megnyerte a meccset a hazai gárda: 77-69 a vége előtt 1.28-cal. A vége: 82-71.

OLDALTÖRÉS: Előzmények, esélylatolgatás

A hazai csapat 8-3-as győzelmi muatatóval fogadja a 7-4-es aránnyal álló tavalyi bajnokot. A Körmend az előző fordulóban Székesfehérváron szenvedett vereséget (102-89), míg a Zete hazai pályán maradt alul szolnoki riválisával szemben (53-65). A Körmend legutóbb december 4-én játszott a Szentély Arénában, amikor is simán legyőzte a jó formában levő Kecskemét gárdáját (90-66). Ennyit az idei statisztikáról, most nézzük a csapatokat:

A Körmend kezdőötöse hétről-hétre Marcus Moore nevével kezdődik. Az amerikai spíler két centi híján két méter magas, és már bebizonyította: nem véletlenül akadt meg rajta a körmendi szakvezetés figyelme. Kihasználva magasságát, gyakran viszi be alacsonyabb emberét a palánk alá, remekül egy-egyezik, és kitűnő passzokkal szolgálja ki társait. Meccsenként 17,9 ponttal és 4,7 gólpasszal járul hozzá a sikerekhez. A cseréje, Ruják András gyorsaságával okoz nehéz perceket ellenfeleinek.

Németh Istvánt senkinek nem kell bemutatni. A hosszú sérüléséből lassan felépülő rutinos hátvéd legutóbb a Kecskemét ellen már extra teljesítménnyel jelentkezett, az ő semlegesítése nagyon fontos feladat lehet az egerszegi kollégáknak.

Ferencz Csaba idei szezonja eddig igen jól sikerült, a gyors és labdabiztos bedobó meccsenként 10,7 pontot átlagol, és több mint 50 százalékos pontossággal céloz a hármasvonal mögül.

Elérkeztünk a négyes poszthoz, amit egy régi egerszegi ismerős tölt be: Rashad Bell. Az amerikai erőcsatár szokásához híven ebben az idényben is aktuális csapatának a legértékesebbje. Meccsenként 21,2 pontot szór, közelről és távolról is életveszélyes, emellett a védekezésből is aktívan kiveszi a részét, hiszen meccsenként közel tíz lepattanót szerez, amivel ötödik a lepattanóátlag kategóriában. Ő kikapcsolása kulcskérdés lehet.

Az ötös poszton is régi ismerős pattogtat a hazaiaknál, hiszen Emmanuel Dies több magyar csapatban is megfordult már. A tavaly még a Falcoban szerepló légióst termete és megalkuvást nem tűrő küzdőszelleme tesz kellemetlen ellenféllé. Trummer Rudolf sérült, de a cserepadról beszálló Hegedűs, Dávid, Boldizsár és Fodor Gergely bármikor, bárki ellen képes extrát nyújtani, így látható - nem lesz könnyő dolga a Zetének.

Annak a Zetének, amiből hárman (Tóth Ádám, Kinter György és Vojvoda Dávid) továbbra is sérültek, így az esetleges győzelem óriási bravúr lenne. Végezetül: térjünk vissza a statisztikához. A Körmend utoljára 2008. február 9-én tudott nyerni az egerszegi csapat ellen. Ez, akárhogy is nézzük, közel három év nyeretlenség...