Kosárlabda

2010.02.02. 10:29

A ZTE KK soproni sikerével is arra erősített rá: jó a csapat

Nem panaszkodhatnak az egerszegi kosárlabda szerelmesek, hiszen mozgalmas hét végét jelentett a hátunk mögött hagyott. A Zalakerámia-ZTE KK férfi csapata újra győzött, a ZTE NKK pedig érdekes csatában szenvedett hazai pályán vereséget.

A találkozó egyik legjobb embere, Trepák Zoltán például talált is párhuzamot egy másik emlékezetes találkozójukkal...

- Hasonló hibába estünk, mint egy hete a Körmend ellen - fejtegette a center. - Nem volt ritmusa a játékunknak a találkozó elején, és a lepattanókat is rendre az ellenfél szerezte meg. Szerencsére a harmadik negyedben végre bejöttek a dobásaink, és a palánk alatt is határozottabbak lettünk.

A statisztikák alapján is kijött ez a fajta különbség. A lepattanók terén például az első játékrész végén a Sopron 19:9-re vezetett, míg a második félidőben e tekintetben a ZTE KK 18:13 arányban bizonyult jobbnak.

Ezek viszont csak számok, de vannak olyan mutatók , melyek nem számszerűsíthetők. Baki Gergely például a legjobb pillanatokban szerzett kosarakat, s mondhatni, hogy ezekkel lélektanilag is megrogyasztotta az ellenfelet. Kámán Tamás pedig szép csendben, a mezőny legjobbjává lépett elő. A 67 százalékos triplamutatója mellett (érdekesség, hogy a center Trepák is ugyanilyen pontosan célzott) valamennyi büntetőjét értékesítette (tízből tízet) és még hat lepattanót is összegyűjtött.

Kérdezhetik: de hol voltak az amerikaiak? Sopronban, viszont ezúttal most nem ők voltak a főszereplők. Pontosabban Wilsonnak akadtak fontos labdaszerzései és kosarai, de amit megszokhattunk, hogy Hinnant és Watson általában a kulcspillanatokban döntő érdemeket szerez a meccseken - ezúttal másoknak jutott ez a szerepkör. Ami persze semmiképpen bírálat, sőt! A ZTE KK jelenlegi erejét talán ez mutatja meg a legjobban, hogy csapatként is erős egységet alkotnak. Mentálisan pedig most már olyan a kohézió, amely irigylésre méltó. Molnár András, a Sopron egyik legjobbja például elismerte a mérkőzés után:

- A harmadik negyedtől nem lett volna szabad tízpontos előnyükről visszaengedni a zalaiakat. Annál ugyanis sokkal jobb csapat, minthogy ezt ne használja ki, s élni is tudott ezzel a lehetőséggel.

Hogyan tovább? Ki tudja... A ZTE KK ugyanis minden eddigi törvényszerűségre rácáfolt már ebben a szezonban. Mondták korábban, hogy előbb-utóbb majd kipukkan, elfogy az ereje, aztán hogy túl korán került bombaformába, de még azt is: nagy valószínűséggel Sopronban ér véget a sikerszériája. A ZTE KK viszont tizenhat győzelemnél tart, még veretlen, a hibáit pedig mindig ki tudja javítani. Úgyhogy ha volt is valakinek egy szemernyi kétsége felőle: ez tényleg nagyon jó csapat!

Vasárnap a ZTE NKK élvonalbeli női csapata ugyan kikapott (79-88) hazai pályán a sokkal erősebb kerettel rendelkező Seat Lami Véd Győrtől, mégsem lehet felróni a vereséget a zalaiaknak.

Nem lehet, mert erejükhöz mérten hajtottak, küzdöttek az egerszegiek, de szinte minden energiájukat a védekezés emésztette fel, így mire támadhattak, a szokottnál is több hibát követtek el. Mindez az ilyen típusú mérkőzésekben benne van, persze ez sem mindig törvényszerű. Az sem, hogy mindkét edző tett megjegyzést a játékvezetésre, ám ezúttal valóban akadtak vitatható ítéletek mindkét oldal kárára. Ezt mi is tapasztaltuk, ám nehéz lenne azt állítani, hogy a játékvezetői ténykedés befolyásolta volna a mérkőzés alakulását. Zavaró viszont valóban lehetett egy-egy ítélet. Mindenesetre Tapodi Péter, a győriek szakvezetője nyilatkozatában egyenesen alkalmatlannak nevezte Söjtöry sípmestert arra, hogy az élvonalban bíráskodjon.

Éppenséggel a Duna-partiak vezetőedzője sem a visszafogottságáról híres, s így utólag tényleg izgalmas kérdésként hat: mi lett volna, ha a Győr esetleg még ki is kap?

FESZÍTETT LESZ A PROGRAM

Az elkövetkező két-három hétben papíron talán valamivel könnyebb ellenfelek ígérkeznek a ZTE KK számára, mégis nagyon feszített lesz a program. Szombaton fogadja a Dombóvár csapatát,majd egy hét múlva Magyar Kupa-mérkőzésen látja vendégül a DEKE csapatát. Jövő szombaton egy nagy derbi következik,a Falco elleni idegenbeli csata, majd rá három napra az MK-viszszavágó Debrecenben.
Ezt a sorozatot a PVSK elleni hazai mérkőzés zárja február 20-án.