2009.10.12. 02:29

Ünneplés: Körmend-Zalakerámia ZTE KK 72-74

Körmend - A kosárlabda NB I A-csoportjában a Zalakerámia ZTE KK küzdelmes mérkőzésen, nagy csatában nyert a szomszédvár otthonában. A zalaiak a találkozó jelentős részében irányították a játékot, így győzelmük megérdemelt.

zaol.hu

Körmend-Zalakerámia ZTE KK 72-74

(12-22, 24-16, 18-20, 16-16)
Körmend, 2300 néző. Jv.: Bodnár, Cziffra, Farkas.

Körmend: Thomas (19/6), Fodor G. (8), Trummer (-), Scott (24/9), Diakite (11). Csere: Ferencz (8/3), Tóth G. (2), Kutasi (-), Kocsis (-), Hegedűs (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE: Hinnant (12/3), Watson (19/3), Kámán (17/9), Wilson (2), Trepák (11/3). Csere: Baki (7/3), Tóth Á. (6), Gáspár (-). Vezetőedző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Wilson a 36. percben.

Az első negyedben a vendégek akarata érvényesült. Két perc alatt már 7-0-ra vezettek. A játékrész derekán pedig 11-11-et mutatott az eredményjelző, sőt, a 7. percben már a Körmendnél volt az előny. A ZTE cserélt, s ez jól sült el, így magabiztos előnynyel zárult az első tíz perc. A másodikban valami hasonlót produkáltak a vasiak. Thomas révén fontos pontokat dobtak, és Scott is jeleskedett, így ebben az időszakban ők voltak a jobbak, és 38-38 volt az állás húsz perc után.

A térfélcserét követően kezdődött minden elölről. A hazaiak rövid ideig bátran játszottak, vezettek, aztán a 25. perc tájékán három triplát is dobtak Kámánék. Ez alaposan megzavarta a vasi gárdát, a ZTE pedig jelentős előnyre tett szert. Két és fél perccel a vége előtt még tíz pont volt a zalaiak előnye, ami a végén kettőre olvadt, de a rendkí-vül izgalmas hajrát köve-tően is teljesen megérdemelten nyert a szomszédvárbana Zalakerámia ZTE KK együttese.

Sabáli Balázs: A második félidőben kétszer is hullámvölgybe kerültünk, hibáztunk, a vendégek pedig könyörtelenek voltak. Dobtak könnyű kosarakat és látványos triplákat is. Mi a palánk alatt sokat hibáztunk, s ez a vesztünket okozta. Még akkor is, ha a hajrában rendkívül szorossá tudtuk tenni a mérkőzést.

Völgyi Péter: A találko-zó jelentős részében jobban játszottunk, és óriási küzdelem után azt hiszem, megérdemelten nyertünk. Ebben a pillanatban jobb csapat vagyunk, mint a Körmend.

Kámán Tamás: Körmenden nyerni mindig nagy dolog. Annak külön örülök, hogy sportszerű volt a mérkőzés. Amikor nagyon éles volt a meccs, fontos pontokat dobtunk. Ez lélektanilag is sokat segített. A csapat fegyelmezett játéka mellett a lelkes szurkolóinknak is nagyon sokat köszönhetünk.