2009.10.26. 03:29

Kihozták a maximumot (képgalériával)

Dombóvár, Zalaegerszeg - A Zalakerámia-ZTE KK férfi és a ZTE NKK női élvonalbeli kosárlabdacsapata is büszke lehet arra a teljesítményre, amit a maga bajnoksága hét végi fordulójában nyújtott.

zaol.hu

Dombóvár KC-Zala-kerámia-ZTE KK 84-98(22-19, 22-21, 24-24, 16-34)
Dombóvár, 1200 néző. Jv.: Forrai S., Kiss L., Bognár.

DKC: LeGrange (19/9), Walker (22/12), Panta (5/3), Szőke (6/6), Jones (30/3). Csere: dr. Deák (2), Spencer (-), Balogh L. (-), Csirke (-). Megbízott edző: Adrian Budureanu.

ZTE KK: Hinnant (24/12), Watson (33/15), Kámán (9/3), Wilson (13/3), Trepák (11/3). Csere: Baki (3/3), Tóth Á.(5), Gáspár (-). Edző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Trepák a 39. percben.

Visszatért a tavasz Dombóvárra, hisz legalább annyian kísérték el szombaton is a ZTE KK-t a tolnai városba, mint áprilisban, amikor a két együttes a bajnoki rájátszás negyeddöntőjében harcolt egymással. Egyvalaki viszont hiányzott a csarnokból, méghozzá Bálind József, a tolnaiak szakmai vezetője, aki kórházba került, s a pályáról is sorra kapta a jókívánságokat.

A meccs nem indult fergeteges játékkal, némi óvatosság volt tapasztalható a csapatokon, aztán az első negyed végén meglódult a Dombó-vár (22-16), míg a második tíz perc elején Kámán fontos pontjaival zárkózott vissza a ZTE. Már ekkor látszott, hogy Jones (csak névrokona a volt zetés amerikainak) semlegesítése döntő lesz. A szünetben vezetett a hazai csapat (44-40), de a zalaiak helyzete egyáltalán nem volt reménytelen.

A fordulás után viszont a 49-40-es hazai előny kissé aggasztónak tűnt, azonban Watson két triplája (54-51) enyhülést hozott a zalai lelkeknek. Ezzel együtt nőtt a feszültség , Jones és Tóth Ádám kapott össze, az amerikai pedig a békítés után is nagyon élt a palánk alatt. A túloldalon általában Watson adta a pontos válaszokat, s az utolsó negyedet 68-64-es hazai vezetéssel kezdték a csapatok. Ám a vasutas városban ekkor pirosat kapott a hazai szerelvény. A ZTE ugyanis állva hagyta ellenfelét egy 13-0-ás rohammal (68-77), megadva a hajrá alaphangját. A tolnaiak mintha kezdtek volna fáradni, a ZTE-ben pedig Watson mellett a mezőnymunkások ideje is eljött: Wilson szedte a lepattanókat (a mérkőzés végi gépi statisztika szerint 8-at gyűjtött), miközben Trepák és Kámán, valamint Hinnant stabilitást adott együttesének. Egy alkalommal, 71-79-nél még lehetett volna szorosabb a meccs, ám Watson és Trepák egy-egy triplája tőrdöfésként érte a hazai reményeket.

Adrian Budureanu: Sajnos nem tudtunk Bálind Józsefnek örömet szerezni. A hajrában pszichésen is elfáradtunk.

Völgyi Péter: Lelkes szurkolóink segítségével, igazi csapatjátékkal sikerült megnyernünk a rangadót, mert minden játékosom nagyon sokat tett a sikerért.

ZTE NKK-Pécs 69-84(14-24, 19-30, 22-13, 14-17)
Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Tóth K., Sabáli.

ZTE: Bukovszki (7/3), Crasnoscioc (7), Szalay (2), Rasheed (8), Szélesy (21/9). Csere: Ambrus (19/6), Czukor (11/9), Hersics (3), Szász (-). Edző: Gáll Tamás.

MiZo Pécs: Fegyverneky (4), Iványi (17/3), Vajda (16/3), Nagy-Bujdosó (11/3), Krnjic (7). Csere: Mazzante (3/3), Ohlde (10), Raksányi (7/3), Horváth (8), Sarok (1). Edző: Fűzy Ákos.

Kipontozódott: Vajda a 40. percben.

Crasnoscioc kosarával először és utoljára vezetett a Zete az első percben, mert a Pécs villámgyorsan fordított (3. p.: 2-7), s hasonló sebességgel érte el a kétszámjegyű különbséget is (7. p.: 6-16). Aki a második negyedben hazai szemszögből pozitívumokat keresett, még csak annak örülhetett, hogy triplák terén jobban állt az NKK (3:1-re), mert amúgy a Pécs folyamatosan távolodott (18. p.: 25-46).

Képek a találkozóról itt!

A húsz pont feletti félidei előny alapján a pesszimisták úgy számoltak, hogy egy 40 pontos vereség a kiváló Pécs ellen még éppen belefér. Vélhetően erre gondoltak a vendégek is - a hazaiak azonban nagyon nem! Óriási lelkesedéssel védekezett, távolról pedig viszonylag jól dobott a ZTE a nagyszünet után, a lazáskodó ellenfél pedig azon kapta magát, hogy megint éles lett a szerintük már megnyert meccs (32. p.: 57-67). Ennél közelebb nem kerültek a hazaiak, de az elismerés így is kijár nekik a teljesítményükért. A Zete minden játékosa szívét-lelkét tette a pályára az önmagához képest nagyon sokat hibázó Pécs ellen.

Gáll Tamás: Sok hibával, ám annál nagyobb szívvel játszottunk, s ez a tisztes helytálláshoz volt elég. Gratulálok a Pécsnek.

Fűzy Ákos: A győzelem tényén túl nem sok mindennek örülhetünk. A jól küzdő hazaiak rendkívül megnehezítették a dolgunkat.