2009.04.06. 02:26

A vörös ördögök aranya

Nagykanizsa (bb) - A kiskanizsai iskola tornatermében rendezett városi vegyes kosárlabda-bajnokság döntőjében a Vörös Ördögök legyőzte a GE-t, így felállhatott a dobogó csúcsára.

Benedek Bálint

A városi vegyes kosárlabda-bajnokság népszerűségét jól mutatja, hogy a pontvadászatra ezúttal 12 csapat nevezett. Az együtteseknek az NB-s csatákhoz hasonlóan először az alapszakaszban kellett bizonyítaniuk, majd jöhetett a rájátszás. A baráti társaságok közül, melyekben egy hölgynek is pályára kellett lépnie, a tavalyi bajnok GE remekelt, s megnyerte az alapszakaszt. A második helyet a Vörös Ördögök szerezték meg a PEN Drive és a KKK Senior előtt. Az elődöntőből a GE mellett a Vörös Ördögök jutottak a fináléba. Végül a szoros meccset utóbbiak nyerték 63-53-ra, a harmadik helyért pedig a KKK Senior a Betonkockákat győzte le 46-41-re.