Kosárlabda

2009.03.19. 03:28

Kitartott az előnyük

<b>Nagykanizsa</b> (bb) - Az NB I B-s női kosárlabda-bajnokságban, az alapszakasz utolsó hazai meccsén a Vadmacskáknak nem ment jól a játék, ám ha nyögvenyelősen is, de összejött a győzelem a sereghajtó BSE II. ellen.

Benedek Bálint

Vadmacskák: Fekete (16/6), Horváth (15/3), Fuisz (5), Varga (24/3), Bencze (13). Csere: Jagarics (-), Olasz A. (4), Kahotek (-), Olasz V. (-), Csáki (-), Törgyekes (-). Edző: Farkas József.

Csak nehezen lendültek játékba a csapatok, a kanizsaiak például védekezésben egyáltalán nem találták a helyüket. Az időkérés után rendezték soraikat Feketéék, majd nem hagyták szóhoz jutni a kapkodó budapestieket (15. p.: 36-18). Az iramot jól bírta Varga Zsófia is, aki a második negyed végére, húsz pontot dobott, annyit, mint az ellenfél összesen (19. p.: 40-20).

A fordulás után a hazaiaknál szinte csak a fiatalok játszottak, akik hiába igyekeztek, nem tudták lekövetni az egyre lelkesebb vendégeket. A hazaiaknak az utolsó negyedre végképp elfogyott az erejük, ám az elején kiharcolt előny kitartott a végéig.

Jók: Horváth, Varga, Fekete.

Farkas József: Az első félidőben jól játszottunk, örülök, hogy később mindenki kapott játéklehetőséget.