Kosárlabda

2008.05.21. 02:29

Kettős győzelemmel zárták a szezont

Nagykanizsa (bb) - Kettős győzelemmel zárta az NB I B-s felsőházi rájátszást a Kanizsa KK, amely előbb a Tiszaújvárost, majd a Baját győzte le, s így a végelszámolásban a 8. helyet szerezte meg.

Benedek Bálint

Kanizsa KK DKG East-Tiszaújváros 88-79 (23-24, 17-23, 26-11, 22-21)Nagykanizsa. Jv.: Söjtöry, Kollár. Férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás.

Kanizsa: Kasza (10), Beck (18/12), Kiss (8), Szabó (4), Millei (17). Csere: Vertetics (11/3), Zsámár (4), Fodor (5/3), Murvai (11). Edző: Kovács Nándor.

Nehezen lendült játékba a kanizsai csapat, bár Millei mindent megtett, hogy megadja a megfelelő kezdősebességet (5. p.: 11-13). A kemény küzdelem az indulatokat is felkorbácsolta: Szabó technikait kapott. A feszültséget oldotta, hogy a csereként érkező Vertetics, remek formáról adva tanúságot, a legjobbkor talált be. A folytatásban Szabó révén a hazaiak ugyan jól szedték a lepattanókat, a védekezésben viszont sokat hibáztak (15. p.: 25-30).

A szünetben Kovács Nándor edző gatyába rázta a csapatot, mely hamar ledolgoz-ta hátrányát (23. p.: 47-49). Majd Szabó üresen állva zsákolhatott volna, de nem talált be, ráadásul a bokáját fájlalva a földön maradt (25. p.: 56-54). A helyére jött Murvai, aki szemfüles labdaszerzéseivel rohant a csapat megmentésére, míg Beck csak távolról volt eredményes. A kanizsaiak centere, Millei a negyed végén védekezés közben véletlenül saját kosarába pöckölte a labdát. Az utolsó negyedben Murvai a meccs hősévé vált, Beck és Vertetics pedig triplákkal segítette diadalhoz csapatát.

Kovács Nándor: Ezt a győzelmet kiszenvedtük, a harmadik negyedbeli játékunk és hozzáállásunk meghozta a sikert.

Jók: Beck, Millei, Vertetics, Murvai.

Kanizsa KK DKG East-Bajai Bácska FKE 100-87(31-23, 26-19, 14-25, 29-20)Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Szalai, Horváth A.

Kanizsa: Kasza (20/12), Beck (21/3), Kiss (12/3), Szabó (25), Zsámár (9). Csere: Millei (4), Vertetics (7/3), Fodor (2), Szegedi (-), Weisz (-), Billege (-). Edző: Kovács Nándor.

A bajaiak távoli dobása nyitotta a negyedet, s a hazaiak részéről Kiss és Szabó, majd Kasza triplája adott kezdeti lendületet a csapatnak (7. p.: 22-15). A folytatásban a dél-zalai gárda magabiztosan, szinte játszi könnyedséggel növelte előnyét a kapkodó vendégekkel szemben (13. p.: 44-27). Beckék továbbra is remekül védekeztek, így a kiváló egyéni teljesítményeknek hála, tovább növelték előnyüket (17. p.: 52-33).

A fordulás után a vendégek váltottak, s triplaesőt zúdítottak a gépgyáriak nyakába, akik ettől frusztráltan játszottak, nem védekeztek (27. p.: 68-61). A hajrára újra felpörgették a játékot Szabóék, s elhúztak, majd - őrizve az előnyt - nyertek. Ezzel pedig az 1-10. helyért tartó rájátszásban 4 győzelemmel és 6 vereséggel a 8. helyezést szerezte meg a Kanizsa KK együttese.

Kovács Nándor: Minden jó, ha a vége jó - időnként remek játékkal, s győzelemmel zártuk a szezont.

Jók: Kasza, Beck, Szabó.Az idény utolsó találkozóján végig magabiztosanés jól kosaraztak a kanizsaiak