Hírek

2007.01.30. 03:27

Nem csak hivatal, közösségi ház is lesz

Zalacsány (sj) - Bontják a település polgármes- teri hivatalának épüle- tét, a munkálatokat azonban mindenki örömmel fogadta. Tudják ugyanis, hogy a régi helyen modern közösségi házat emelnek.

Sámel József

- A teteje beázott, a falak nem szigeteltek, s a nyolcvan esztendős épület funkciói sem felelnek már meg a mai követelményeknek. Felújítva soha nem volt, a rekonstrukció pedig most is gazdaságtalan lenne - mutatott a hivatalra Nagy Lászlóné polgármester, kezében a tervekkel. - Nos, ezért döntöttünk az új épület mellett. Meg persze azért, hogy Zalacsánynak végre legyen művelődési háza, melynek nagyon éreztük, s érezzük a hiányát.

Az épület kétszintes lesz, 832 négyzetméternyi hasznos alapterülettel. Helyet kap benne egyebek között az önkormányzat, a művelődési ház mobil színpaddal, a rendőrség, a takarékszövetkezet, valamint egy 1956-os emlékszoba is. A fiatalokra szintén gondoltak, őket számítógépes-internetes helyiség, illetve sportolási lehetőségek várják. A beruházásra egyfajta fedezetet nyújt, hogy a település melletti golfpályából a jövőben plusz bevétele lesz az önkormányzatnak.

- Az épület megközelítőleg százhúszmillió forintba kerül majd. Az összegből húszmillió rendelkezésünkre áll, a többit a képviselő-testület döntése alapján - három év türelmi idővel - hitelből fedezi az önkormányzat.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

Az épület kétszintes lesz, 832 négyzetméternyi hasznos alapterülettel. Helyet kap benne egyebek között az önkormányzat, a művelődési ház mobil színpaddal, a rendőrség, a takarékszövetkezet, valamint egy 1956-os emlékszoba is. A fiatalokra szintén gondoltak, őket számítógépes-internetes helyiség, illetve sportolási lehetőségek várják. A beruházásra egyfajta fedezetet nyújt, hogy a település melletti golfpályából a jövőben plusz bevétele lesz az önkormányzatnak.

- Az épület megközelítőleg százhúszmillió forintba kerül majd. Az összegből húszmillió rendelkezésünkre áll, a többit a képviselő-testület döntése alapján - három év türelmi idővel - hitelből fedezi az önkormányzat.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

Az épület kétszintes lesz, 832 négyzetméternyi hasznos alapterülettel. Helyet kap benne egyebek között az önkormányzat, a művelődési ház mobil színpaddal, a rendőrség, a takarékszövetkezet, valamint egy 1956-os emlékszoba is. A fiatalokra szintén gondoltak, őket számítógépes-internetes helyiség, illetve sportolási lehetőségek várják. A beruházásra egyfajta fedezetet nyújt, hogy a település melletti golfpályából a jövőben plusz bevétele lesz az önkormányzatnak.

- Az épület megközelítőleg százhúszmillió forintba kerül majd. Az összegből húszmillió rendelkezésünkre áll, a többit a képviselő-testület döntése alapján - három év türelmi idővel - hitelből fedezi az önkormányzat.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

- Az épület megközelítőleg százhúszmillió forintba kerül majd. Az összegből húszmillió rendelkezésünkre áll, a többit a képviselő-testület döntése alapján - három év türelmi idővel - hitelből fedezi az önkormányzat.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

- Az épület megközelítőleg százhúszmillió forintba kerül majd. Az összegből húszmillió rendelkezésünkre áll, a többit a képviselő-testület döntése alapján - három év türelmi idővel - hitelből fedezi az önkormányzat.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

A hivatali munka addig is zökkenőmentes lesz, tegnaptól a Zalaerdő Rt. helyi irodájában fogadja az ügyfeleket a polgármesteri hivatal. A régi épület bontása azonnal megkezdődött, a közbeszerzési pályázat befejezését követően - várhatóan márciusban - megkezdik a többfunkciós közösségi ház építését. A kivitelezőnek az elképzelések szerint szeptember végéig kell átadnia az új épületet.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

- Nagyon várjuk már az avatás pillanatát, azt hiszem az egész falunak régi vágya teljesül a beruházással. Az épület reményeink szerint egyfajta központja is lesz a településünknek - tette hozzá Nagy Lászlóné.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!