Megyei I. osztály

2018.04.22. 21:30

Zalalövői győzelemmel zárult a szomszédvári rangadó vasárnap

A 24. fordulóval folytatódott a megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályának 2017/2018-as szezonja a hét végén.

Zalai Hírlap Sport

A csesztregi Pesti Tamás (kékben) veszi át a labdát Zsoldos Attila mellett a Zalalövő–Csesztreg találkozón Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap

Creaton-Lenti TE-FC Keszthely Lazzarin Café 1-2 (0-0)

Lenti, 100 néző. Jv.: Novák R.

Lenti TE: Simon – Fehér, Kondákor, Sárkány, Lovrencsics, Godena (Mayer), Kiss, Balog M., Horváth M., Dolmányos. Horváth Sz. Játékos-edző: Szabó Tibor.

Keszthely: Kámán – Bertók, Tóth R., Hudop, Marton (Markó), Cseszárik, Acél, Tóth G., Kubicsek, Páncsics, Kiss. Edző: Lajtai Roland.

Az egész mérkőzésen tompán és pontatlanul játszó hazai csapat a helyzetkihasználással is hadilábon állt, így nem születhetett más eredmény, mint a vendégek győzelme.

Gólszerzők: Horváth Sz., ill. Kubicsek, Cseszárik. Jók: senki, ill. az egész csapat. U19: Lenti TE-Keszthely 3-2.

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák-Gyenesdiás Kinizsi 0-8 (0-4)

Kiskanizsa, 50 néző. Jv.: Siket L.

Kiskanizsa: Munkácsi – Szabó, Horváth (Németh), Nagy, Varga, Anger, Piecs, Csordás, Póka, Mulasics (Beck), Abai Nemes. Játékos-edző: Lukács István.

Gyenesdiás: Hajba Ge. – Balogh (Szigeti), Kovács, Mátó, Hegyi (Soós), Pálfi, Szabó, Lázár, Pandur (Fellner), Szőcze (Sipos), Czafit. Játékos-edző: Hajba Géza.

Az első tíz percben három „iskolás” gólt kaptak a hazaiak, akiknek a védekezése kritikán aluli volt. Később valamennyire javult a kiskanizsaiak játéka, de szinte semmi veszélyt nem jelentettek a Gyenesdiás kapujára. A nagyarányú félidei vezetés gyorsan nőtt a második játékrészben, majd a vendégek tetszés szerint alakították ki a helyzeteiket, amelyeket újabb gólok követtek. A hazai csapat gyámoltalan, mondhatni szégyenteljes teljesítményt nyújtott. Mindez nem kicsinyíti le a rendkívül sportszerű vendégek nagyarányú győzelmének értékét, akik ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek.

Gólszerzők: Czafit (4), Lázár (2), Szabó, Fellner. Jók: senki, ill. az egész csapat. U19: Kiskanizsa-Gyenesdiás 4-2.

ZNet-Telekom Becsehely-Semjénháza 2-3 (1-0)

Becsehely, 150 néző. Jv.: Kocsondi J.

Becsehely: Szekeres – Horváth F. (Pintér), Végh, Markulia M., Turi (Varga P.), Mutter, Kovács D., Balassa (Molnár R.), Navracsics, Molnár M., Markulia J. Edző: Mutter Attila.

Semjénháza: Varga Zs. (Szakmeiszter Á.) – Latin, Szollár, Schuller, Kiss J., Novák (Orbán), Szakmeiszter J., Pál (Kovács P.), Horváth D. (Pápai), Kisharmadás, Kapuvári. Edző: Markek István.

A nagyon jól küzdő hazaiak ellen a vendégek játéktudása a végére kidomborodott és a Semjénháza győzelme, ha nehezen is, de megérdemelt.

Gólszerzők: Turi, Varga P., ill. Latin, Kovács P., Szakmeiszter J. Jók: Végh, Molnár M., Szekeres, ill. Schuller, Kovács P., Kiss J. U19: Becsehely-Semjénháza 13-3.

Zalalövő-Femat Csesztreg 2-1 (1-0)

Zalalövő, 200 néző. Jv.: Lakics P.

Zalalövő: Dóra – Szőke, Kellner, Balogh A., Penczák, Sipos, Gyenese, Zsoldos At. (Zsoldos An.), Nagy D. (Kiss B.), Flander (Kövesi), Tóth Á. (Elek). Edző: Ostrom János.

Csesztreg: Fábián – Pesti, Kiss Ba., Kancsal, Nagy N., Nagy M. (Magai), Molnár G., Kiss Bá. (Szekeres), Elek, Horváth R., Nagy R. (Pál). Edző: Németh Imre.

Az elmúlt fordulók vereségei után mindkét csapat javítani készült, ezért nagy elánnal vetették magukat a játékba. Az első félidőben a küzdelem dominált, kevés helyzet alakult. A 38. percben a befelé induló Sipos kényszerítőzött Gyenesével, majd két csel után a bal sarokba lőtt, 1-0. Az 52. percben Tóth Ádám kapott a bal szélen egy hosszú indítást, védője szorításában a hosszúba lőtt, 2-0. Ez után a vendégcsapat nagy erőket mozgósított a gólszerzésért, és a 78. percben Nagy Norbert szabadrúgásból, 17 méterről talált a kapuba, 2-1. A hazai csapat teljesen megérdemelten nyerte meg a sportszerűen zajló szomszédvári rangadót.

Gólszerzők: Sipos, Tóth Á., ill. Nagy N. Jók: Szőke, Sipos, Tóth Á., ill. Nagy N., Nagy M. U19: Zalalövő-Csesztreg 0-2.

Kaposi International Transport Csács-NSE- Olajmunkás Gellénháza 1-3 (1-1)

Nemesapáti, 150 néző. Jv.: Vincze G.

Csács-NSE: Szilasi – Németh A., Éder, Horváth P., Csik, Lepár, Flórián (Magyar), Sági, Darabos, Bailo, Sebők (Egyed). Játékos-edző: Sebők József.

Gellénháza: Cseresnyés – Keszei, Papp, Horváth B., Bognár, Nagy B., Odonics, Ferenczi (Toplak B.), Gájer, Lukács, Horváth L. (Toplak G.). Edző: Bencze Péter.

A mérkőzésről tudósítónk az alábbi Ernest Hemingway idézettel számolt be: „A sport megtanít becsületesen győzni, vagy emelt fővel veszíteni. A sport tehát mindenre megtanít.”

Gólszerzők: Bailo, ill. Odonics (2), Horváth L. Jók: Éder, Horváth P., Csik, Bailo, ill. Cseresnyés, Keszei, Papp, Horváth L., Odonics. U19: Csács-NSE-Gellénháza 3-1.

Zalagrár Pókaszepetk- Nagykanizsa 0-14 (0-6)

Pókaszepetk. Jv.: Kiss N.

Pókaszepetk: Simon – László, Vaspöri, Büki, Gergály P., Göncz, Csécs Z., Farkas T., Gergály B., Csécs M., Valkóczi.

Nagykanizsa: László – Kulcsár R., Márton, Kovács Gy., Hóbor, Szalai, Zsirai, Kulcsár O., Lőrincz, Kretz, Horváth B. Edző: Gombos Zsolt.

Sportszerű mérkőzésen ennyivel jobb volt az NB III felé kacsingató Nagykanizsa. A pókaszepetki csapat gratulál a kanizsaiaknak és kívánja, hogy egy ilyen klub az NB III-ba kerüljön. Németh Csaba, a Pókaszepetk elnöke köszöni a játékosainak, hogy egy ilyen csapat ellen is végigküzdötték a mérkőzést.

Gólszerzők: Szalai (5), Lőrincz (4), Horváth P. (2), Kulcsár R., Horváth B., Márton. Jók: Csécs Z., Valkóczi, Gergály B., Farkas T., László, ill. az egész csapat.

Tisza-Ép Zalaszentgrót- Lets Do It Technoroll Teskánd 0-2 (0-1)

Zalaszentgrót, 250 néző. Jv.: Varga P.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Németh Á., Liegler, Nagy T., Sümegi, Gájer (Csík T.), Kovács B. (Szeiler), Horváth B., Csik K., Farkas F., Farkas K. Edző: Jankovics Péter.

Teskánd: Orbán – Gulyás, Magyar, Luki (Szabó B.), Czigány (Hadrik), Toplak (Vizsy), Major, Bedő, Kiss P., László, Pergel. Edző: Pergel Attila.

A futball örök törvénye ma is beigazolódott: aki a gólt rúgja, az nyer. A mezőnyben egyenrangú hazaiak gratulálnak a teskándi csapatnak.

Gólszerző: Pergel (2). Jók: senki, ill. Magyar, Orbán, Pergel. U19: Zalaszentgrót-Teskánd 1-2.

Hévízi siker Szepetneken

Szepetnek-Hévíz 0-4 (0-1)

Szepetnek, 200 néző. Jv.: Bors B.

Szepetnek: Horváth – Petánovics, Kozári, Kalinics (Bilák), Szabó Á., Völgyi (Kobra), Kollár (Szabó B.), Nagy, Rácz, László (Balassa), Karakai. Edző: Domján László.

Hévíz: Jánosa – Farkas (Meidl), Szi-Péter J., Horváth, Giber, Tóth (Nagy), Nedelkó, Szi Péter Zs., Pálfi (Tarnóczai), Szántó, Kottán. Edző: Lantai Balázs.

Gólszerzők: Tóth G. (2), Pálfi, Tarnóczai.

Jók: Szabó Á., ill. Kottán, Pálfi, Szi Péter Zs.

A hévíziek első percben szerzett gólja rányomta a bélyegét a hazai csapat teljesítményére, akik a mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak az első félidőben a vendégeknek. A második 45 percre az első játékrész végén megsérült Kollár nélkül kivonuló szepetnekiek gyenge támadójátékot mutattak, a hévíziek három gyors kontrából kialakították a végeredményt. A jól játszó Hévíz megérdemelten vitte el a három pontot Szepetnekről ezen a napon.

A hévízi Kottán Krisztián (balra) és a szepetneki Kollár Péter küzd a labdáért a hét végi rangadón Fotó: Gergely Szilárd/Zalai Hírlap