2017.10.16. 18:31

Zalai éremrekord a távfutóknál

A ZTC hét, a Göcsej öt dobogós helyet szerzett a rövidtávú egyéni ob-n.

s

Az ország túlsó végén, Gyulán rendezték meg a tájékozódási futók idei országos rövidtávú bajnokságát. A verseny minden eddigi részvételi rekordot megdöntött, hiszen 1250 tájfutó nevezett, köztük a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC sportolói.

A selejtezőket a várfürdőben és környékén, míg a döntők futamait Gyula belvárosában, gyors, sokpontos, technikás pályákon rendezték meg. A zalaiak szereplése is rekordot hozott, hiszen a két klub versenyzői összesen 12 bajnoki érmet szereztek.

Az utánpótlás korosztályban Fülöp Álmos Huba meglepetés győzelmének – a legfiatalabbak között 108 fős mezőnyben -, illetve Molnár Levente 3. helyének és Takács Szilvia ezüstérmének örülhettek a zalaiak. A felnőttek közt Bertóti Regina szerzett bronzérmet. A nagy mezőnyű szenior kategóriákban Császár Éva és Uhlir Tímea címvédőként nyert magyar bajnokságot rövidtávon. Jó futással ezüstérmet szerzett Fehér Ferenc, míg a dobogó harmadik fokára állhatott fel Sárecz Éva, Mézes Tibor Sólyom, Mitró Zoltán, Vajda László és Bányai Attila.

A zalaiak jobb eredményei. F14: 1. Fülöp Ámos Huba (Göcsej KTFE), 3. Molnár Levente (TRIÓ Egerszeg ZTC). F18: 8. Fekete Sámuel (TRIÓ Egerszeg ZTC), 9. Szőcs Attila (Göcsej KTFE), 10. Takács Ticián (TRIÓ Egerszeg ZTC). F20: 9. Fekete Ágoston (TRIÓ Egerszeg ZTC). F40: 3. Mézes Tibor Sólyom (Göcsej KTFE). F45: 2. Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC), 3. Mitró Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC). F55: 9. Varga József (Göcsej KTFE). F70: 3. Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Horváth Zoltán (TRIÓ Egerszeg ZTC). F75: 3. Bányai Attila (TRIÓ Egerszeg ZTC). N16: 2. Takács Szilvia (Göcsej KTFE). N18: 7. Dely Virág Anna (TRIÓ Egerszeg ZTC). N21: 3. Bertóti Regina (Göcsej KTFE), 9. Kerényi Krisztina (Göcsej KTFE). N35: 1. Császár Éva (Göcsej KTFE), 3. Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC). N40: 1. Uhlir Tímea (TRIÓ Egerszeg ZTC).

Az egyéni bajnoki verseny másnapján, szintén Gyulán rendezték meg a sprintváltó ob-t. Ebben a versenyszámban 2-2 férfi és női versenyző alkot egy váltót. A hét kategóriában összesen 226 váltó állt rajthoz. Ebben a versenyszámban a Göcsej KTFE szenior csapata szerepelt a legjobban, amely a tavalyi győzelmét megismételve ezúttal magabiztosan nyerte meg a V135-ös kategóriát. A váltó tagjai: Császár Éva, Vara József, Mézes Tibor Sólyom.

További bajnoki pontot érő helyezések. V14: 8. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kolcsár Panna, Molnár Botond, Molnár Levente, Antal Sára). V21: 8. Göcsej KTFE (Kerényi Krisztina, Gond Balázs, Gond Gergely, Bertóti Regina), 10. TRIÓ Egerszeg ZTC (Uhlir Tímea, Fekete Ágoston, Kiss Kornél, Sárecz Éva). V135: 4. TRIÓ Egerszeg ZTC (Pap Viktória, Mitró Zoltán, Fehér Ferenc).