2017.09.24. 16:37

Megvédte címét a Zalakerámia ZTE KK a Göcsej Kupán

A Forest Hungary 48. nemzetközi Göcsej Kupa férfi tornáján a Zalakerámia ZTE KK a bosnyák KK Kakanj csapatával játszott.

Fotó: Jóna István

KK Kakanj – Zalakerámia ZTE KK67-83 (20-17, 8-17, 15-30)

KK Kakanj: Dedic-, Talic 4, Merdanovic 6, Mesinovic 3, Muflizovic 5, csere: Zahiragic 5, Negovanovic 10, Pavlovic 19/3, Palavra 3/3, Dukovic 8, Búza 4, edző: Pandza Josip

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn 13/6, Simmons 16/6, Horváth 10/6, Szabó 5/3, Radic 11, csere: Benke 9, Mohácsi 6/3, Kis-, Jeffers 10, Doktor 3, edző: Bencze Tamás

Jól kezdett a ZTE, de hamar elfogyott a lendület és a bosnyákok átvették a vezetést, ami kitartott a második negyed elejéig. Ekkor Simmos megmozdulásaival fordított a hazai csapat (24-28).

A negyed végén Mohácsi hármasa, jelentett előnyt a ZTE-nek, amit Simmons egy félpályás bravúrkosárral toldott meg az utolsó másodpercben (28-34). A harmadik negyedben robbantott a ZTE KK és mind védekezésben, mind támadásban feljavulva, állva hagyta a bosnyákokat.

A negyedik negyedben tartotta előnyét a kék-fehér alakulat és végül magabiztosan nyerte meg a mérkőzést és egyben a tornát is.

DEAC- Jászberény SE 81-71