2018.02.24. 21:13

Karnyújtásra az újabb bravúrtól a ZTE NKK

A női kosárlabda NB I A alapszakaszának 18. fordulója Miskolcon ért véget szombat este, a ZTE NKK vendégjátékával.

Fehér szerelésben a zetés Janeesa Jeffery tör kosárra a Szekszárd elleni bravúros győzelmet hozó meccsen Fotó: Pezzetta Umberto

Aluinvent-DVTK – ZTE NKK 68-63 (19-14, 12-17, 13-19, 24-13)

Miskolc, 600 néző, Jv.: Papp P., Praksch, Minár.

Diósgyőr: Bach 4, Melnika 13, Fontenette 21, Peckova 11/9, Raksányi 5/3. Csere: Nagy D. 2, Brewer 4, Zele 2, Szabó 6. Vezetőedző: Stefan Svitek.

ZTE: Koizar 11, Hegedűs.Őry 6, Kovács G. 3/3, Jeffery 16/3, Parker 12. Csere: Pavel 7, Gáspár-Szalay 3/3, Vincze, Gorjanácz 5/3. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

A listavezető Szekszárd szerdai legyőzésének lendülete az első percekben tovább repítette a ZTE-t (5. p.: 4-9), nem egész két perccel később azonban már 11-12-nél kellett időt kérnie Gáspár Dávidnak. Nem használt azonban a rövid eligazítás, a DVTK nagyon belelendült, a vendégek pedig sokáig pontot sem tudtak szerezni (10. p.: 19-12). A második negyedet aztán megint a vendégek kezdték jobban (13. p.: 19-19), majd visszavették a vezetést (15. p.: 23-24), sőt, még kisebb előnyt is kialakítottak (17. p.: 25-30). A folytatásban Pavel 3 személyi hibával a padra kényszerült, s bár biztosan nem ez volt az egyetlen oka, de a házigazda a nagyszünetig egyenlített.

Fordulás után tehát úgy indultak a csapatok, mint ha addig nem történt volna semmi. Ez volt az este folyamán az első játékrész, amit a DVTK nyitott kosárral, de hamarosan már megint a ZTE vezetett (24. p.: 36-39). Koizar ebben az időszakban két duplát is dobott faulttal együtt, a negyed utolsó pillanatában pedig Parker az addigi legnagyobb zalai előnyt alakította ki (44-50). És még nem volt vége! Gáspár-Szalay triplájával (a játékos első kosarával) a 32. percben 46-55-ös vendégelőny alakult ki, közelegni látszott tehát a ZTE újabb bravúrja. A hazai oldalon a mezőny legjobbja, Fontenette, valamint Melnika, illetve a kiválóan lepattanózó Raksányi vette ekkor kezébe az irányítást (35. p.: 56-59). A DVTK a 36. percben egyenlített (59-59), majd Peckova triplájával át is vette a vezetést (62-61), miközben a ZTE elbizonytalanodott. Az utolsó percben, 67-63-nál támadott a ZTE, de Hegedűs-Őry, aki a teljes meccset a pályán töltötte elrontotta a dobást, és ezzel tulajdonképpen eldőlt a találkozó. Melyen a ZTE karnyújtásnyira volt egy újabb bravúros sikertől.