Tenisz

2017.09.22. 20:20

Idényzáró helyett szezonnyitó

NAGYKANIZSA A szabadtéri szezon záróversenyének indult a teniszezők múlt hét végi, kanizsai viadala, ám a pályákat eső áztatta el, így fedett pályás nyitóverseny lett belőle.

Kühne László

A verseny női mezőnyének tagjai az eredményhirdetés után Fotó: a szerző

A kemény pályás vetélkedést több versenyző nem vállalta, de így is 13 pár volt ott a rajtnál, hat településről.

A végeredmény. Férfi páros: 1. Pápa Valentin–Szalai Sándor (Nagyatád–Energia Szabadidősport Klub Nagykanizsa), 2. Nagy Csaba– Kondricz Albert (Röpte TC), 3. Kiss László–Tóth Attila (Röpte). Férfi páros 55+: 1. Péntek István–Hofstadter Lajos (Kanizsa TC), 2. dr. Füle Lajos–Kovács Nándor (Energia), 3. Pápa Sándor–Baranyás Zoltán (Nagyatád–Energia). Hölgyek: 1. Henrietta Venturini–Csalló Andrea (Zalaegerszeg), 2. Patard Ágota– Bruncsics Andrea (Röpte–Hévíz), 3. Halász Éva Adrienn– Farkas Viktória (Energia–Zalakaros).

– Ezúttal a hölgyeké volt a fő verseny, ennek megfelelően erős mezőny jött össze náluk, és az indulók aztán jó meccseket vívtak. A döntő pedig fordulatos rövidítésben dőlt el, amit a rutinos egerszegi páros nyert meg, megérdemelten – összegzett Baranyás Zoltán szervező.