ZTE NKK

2018.02.21. 20:10

A hibátlan listavezetőt győzte le a ZTE NKK női kosárlabdacsapata

A női kosárlabda élvonal 17. fordulójában a ZTE NKK megszakította a vendég Szekszárd 14 forduló óta tartó veretlenségi sorozatát.

ZTE NKK-Atomerőmű KSC Szekszárd 68-57

(10-12, 16-16, 22-13, 20-16)

Zalakerámia Sportcsarnok, 500 néző. Jv.: Pálla Z., Győrffy, Jakab.

ZTE NKK: Koizar 11/6, Kovács 3/3, Jeffery 9/9, Hegedüs-Őri 8, Parker 22. Csere: Pavel 2, Gáspár-Szalay 5, Gorjanácz 8/3. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Szekszárd: Studer Á. 10/6, Oblak 2, Theodoreán 5, Mansare, Mccall 14/3. Csere: Bálint 5/3, Krnjic 12, Gereben 5, Costa 4, Studer Zs. Kis. Vezetőedző: Zeljko Djokic.

Határozott védekezéssel kezdett a ZTE NKK és ez nem feküdt a vendégeknek (3. p.: 3-2). Mindkét csapat a védekezésre koncentrált, míg támadásban ponttalanok voltak. A negyed végén Oblak duplája jelentett kétpontos előnyt a vendégeknek. A második negyed elején a sok hazai eladott labdát pontokkal büntették a vendégek és elléptek (12-19). ZTE időkérés után két perc alatt 9-0-át rohanva fordított a csapat (21-19). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a vendégek minimális előnnyel mehettek pihenőre (26-28).

A nagyszünet után Parker vette hátára a csapatát: 3 perc alatt 9 pontot szerzett (35-31). Próbált zárkózni a Szekszárd, de jól zárt a hazai védelem és támadásban is elkapták a lányok a ritmust (26. p.: 42-36). A folytatásban ZTE 9 ponttal is vezetett már. A záró felvonás elején Studer hármasával próbált zárkózni a vendégcsapat, de a hazaiak állták a sarat. A vendégek részéről Mccall is igyekezett, de Koziar hármasaira nem volt válasz (58-49). A 37. percben Oblak sportszerűtlen hibával kipontozódott. A nagy szívvel küzdő ZTE a hajrában sem engedett ki.

Gáspár Dávid: „Gratulálok a lányoknak, hiszen az európai szinten is bizonyító Szekszárdot sikerült legyőznünk. Amit elterveztünk, maximálisan megvalósítottuk, és megmutattuk, hogy nincsenek legyőzhetetlen ellenfelek!”

Zeljko Djokic: „Ha valakitől ki lehet kapnunk, az a ZTE NKK, mivel nagyon jó munkát végeznek. Mi a mérkőzés nagy részében elemi hibákat követtünk el, és sokan tudásuk alatt teljesítettek.”