Pontszerzés - tíz emberrel

2018.04.22. 21:21

Devecserit kiállították Nyíregyházán, a ZTE FC maradt a 18. helyen

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a ZTE FC pontot szerzett Nyíregyházán, ráadásul az utolsó negyedórában már tíz emberrel futballozva. Ám nem sikerült elkerülnie a kieső helyről, mert közvetlen riválisai szintén döntetlent játszottak.

Bodnár Tibor

Kovács Zoltán, a ZTE FC hálóőre megőrizte kapuját a góltól, ami most pontot jelentett Fotó: Pezzetta/Zalai Hírlap

Nyíregyháza Spartacus–ZTE FC 0–0; Nyíregyháza, Városi Stadion, 1230 néző. Jv.: Veizer (Punyi, Kormányos).

Nyíregyháza: Jova – Hinora, Fodor F., Rubus, Farkas M. – Kártik – Gréczi (Csilus T., 58.), Pekár, Kesztyűs (Hornyák, 79.), Szinanovics (Dragóner, 52.) – Gajdos. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.

ZTE FC: Kovács Z. – Polényi G., Nagy T., Devecseri, Fodor Á. – Patvaros, Hudák M. – Babati (Kovács Á., 75.), Vernes (Forgács A., 79.), Bedi – Jelena (Lencsés, 89.). Vezetőedző: Artner Tamás.

Sárga lap: Vernes (59.), Devecseri (69.), Hudák (74.).

Kiállítva: Devecseri a 76. percben.

Lucsánszky Tamás, a Nyíregyháza vezetőedzője feszült mérkőzést prognosztizált vasárnap délutánra, és a jövőbe látott. A bajnokság elején még a feljutást célba vevő csapatok közül a vendégségbe érkezett Zalaegerszeg ma már a bennmaradásért küzd, és úgy tűnt, nagyobb motivációt jelentett a vendégek számára onnan menekülni, mint a szparistáknak még elérni a dobogót.

Kezdetben ugyanis a Zete támadott többet, és Jelena Richárd közeli lövését valamint Patvaros Zsolt távoli emelését is védenie kellett a hazai kapusnak. A Szpari a labdaszerzések utáni megugrásokra alapozott, de az első félidőben különösebb veszély nélkül tette mindezt.

A második játékrész elején is vendégcsapat veszélyeztetett, Vernes Richárd az alapvonalról próbálta kapu elé gyötörni a labdát (sikertelenül), majd Babati Benjámin beadása után vágta ki a labdát a kapu torkából Farkas Márk. Lucsánszky Tamás nem várt tovább, gyors egymásutánban kettőt is cserélt, és Pekár László meg is szerezhette volna a vezetést, de centikkel elvétette a jobb alsó sarkot. Kisvártatva szinte ugyanonnan próbálkozhatott Pekár – és szinte ugyanannyival lőtt mellé, majd a zalai kapusnak, Kovács Zoltánnak is védenie kellett, aki nem hibázott. Amikor Devecseri ki állíttatta magát a néhány percen belül kapott két sárga lapjával, jött is harmadik csereként a közönség által pályára követelt Hornyák Marcell. Aki meg is szerezhette volna a győztes gólt, de közeli fejese elkerülte a jobb felső sarkot.

Emberelőnyben már nagy fölényben játszott a Szpari, de a kiharcolt szögletekből sem tudta bepréselni a labdát. Úgyhogy ezen a meccsen tényleg csak feszültség volt – gól viszont nem született.

Lucsánszky Tamás: „Kimondottan rosszul, enerváltan, idegesen kezdtük a mérkőzést, a rengeteg pontatlanság meghatározta a mérkőzést. Amikor tíz játékosra fogyatkozott az ellenfél, előttünk adódott a meccslabda, de elhibáztuk”.

Artner Tamás: „Az első félidőben minden az elképzeléseink szerint alakult, megvoltak a helyzeteink is. Döntetlen színezetű mérkőzésen a kiállítás után az egy pontért küzdöttünk, és a csapat erejét mutatja, hogy megszereztük azt.”

További eredmények: Budafok-Siófok 0-2, Gyirmót- Békéscsaba 2-2, Vác-Cegléd 1-1, Szolnok-Csákvár 2-4, Budaörs-Kisvárda 1-1, Dorog-Győr 1-0, Soroksár-Mosonmagyaróvár 0-0, Kazincbarcika-Sopron 1-0, Szeged- MTK 2-2.