foci

2018.09.22. 18:31

A Teskánd és a ZTE FC továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupában

A labdarúgó Magyar Kupa országos főtábláján a hétvégén játszották az első fordulót, melynek során a tét a legjobb 64 közé kerülés volt. Az érdekelt hat zalai csapat közül három ünnepelhetett továbbjutást.

A hévízi Pajort szereli becsúszva a pápai védő Fotó: Pezzetta

Sárrétudvar– ZTE FC 0-1 (0-0) Sárrétudvar, 300 néző. Jv.: Szabó L. ZTE FC: Szemerédi – Ekker, Németh E., Sebestyén, Szép. – Szabó P., Szökrönyös – Kulcsár (Horváth K., 60.), Barczi (Hudák, 60.), Balázs Zs. – Popin (Novák, 45.). Vezetőedző: Dobos Barna. Gólszerző: Novák (74.). Kiállítva: Ekker (80.). A ZTE FC szombaton korán kelt útra, hiszen egynapos túrát tervezett a Magyar Kupa mérkőzésére. A Hajdú-Bihar megyei I. osztályban szereplő házigazdák ellen az egerszegi védősor utánpótláskorú játékosokból állt. A két osztálynyi különbség végig érződött a találkozón. A ZTE kapufát lőtt, gólt viszont nem tudott szerezni az első félidőben. A folytatásban egyetlen gól született, amit az egerszegiek szereztek. A 74. percben egy jó indítás után Balázs Zs. beadása után Novák érkezett a hosszú oldalon és nem hibázott. A találkozó hajrájában Ekker a második sárga lap után a pirosat is megkapta. A ZTE együttese nagy fölényben játszott. Dobos Barna az egerszegiek szakvezetője elmondta: örül a továbbjutásnak, bár lehetett volna simább is a győzelem. Kiemelte: gyakorlatilag fi atalokból állt a védelem és a belső középpályás sort is ők alkották. Az ifjak jól teljesítettek, és ez örömteli. Femat-Csesztreg SE– Makó FC 0-4 (0-2) Csesztreg, 200 néző. Jv.: Kovács G. P. Csesztreg: Kiss Bence – Pál, Szekeres, Horváth R., Kiss Balázs, Nagy M. (Kancsal), Szabó Sz. (Kiss M.), Elek, Kiss Bálint, Pesti (Nemsics), Nagy R. Edző: Németh Imre. Gólszerzők: Busa (2), Gémes, Megyesi. Színvonalas, jó iramú mérkőzést játszott a két csapat, melyen az NB III-as vendégek a 20. percben szereztek vezetést, majd két perccel a szünet előtt ezt megtoldották még eggyel. A mérkőzés az 51. percben, a harmadik makói gólnál dőlt el végleg. A csesztregiek jól küzdöttek, ám nem tudták ennél jobban megszorítani a helyzeteiket kiválóan kihasználó vendégeket. A makói továbbjutás megérdemelt. FC Nagykanizsa– Iváncsa KSE 0-1 (0-0) Olajbányász-stadion, 150 néző. Jv.: Derdák. Nagykanizsa: Horváth M. – Horváth D., Szabó B., Major, Horváth B. – Gerencsér A., Kretz (Lőrincz) – Vlasics, Béli M., Szőke D. (Vittman, 82.) – Kovács Gy. (Péntek, 73.). Vezetőedző: Barna László. Gólszerző: Bognár. A hazaiak kissé átalakított csapattal futottak ki a gyepre Fejér megyei, szintén NB IIIas ellenfelükkel szemben, és igyekeztek kontrollálni a játékot. A II. félidőben számos kecsegetető hazai lehetőségük kínálkozott a találkozó eldöntésére, a vendégek azonban gyakorlatilag a harmadik helyzetükből a maguk javára fordították az állást a 88. percben. Let’s do it Technoroll Teskánd KSE–Mezőfalvi Medosz 3-0 (0-0, 0-0, 2-0) Teskánd, 200 néző. Jv.: Gáspár. Teskánd: Kozma – Gulyás, Pergel B., László (Károly), Magyar, Major, Bedő, Czigány (Somogyi), Kiss P. (Czömpöl), Balogh, Pergel D. Edző: Pergel Attila. Gólszerzők: Pergel B. (2), Magyar. A Fejér megyei I. osztályban játszó vendégek ellen a továbbjutás volt a teskándi cél, ám a hazaiak nem rontottak ajtóstul a házba, a saját kapujuk biztonságát szem előtt tartva vezették támadásaikat. Ez is okozta, hogy a rendes játékidőben nem esett gól, a hoszszabbításban azonban beindult a gépezet zalai oldalon. A Teskánd első gólja a 92. percben esett, majd az egyenlítés érdekében kitámadó Mezőfalva ellen a lefújásig még két találat született, magabiztossá is téve a Teskánd szép sikerét. Balkányi SE–Tarr Andráshida 1-3 (0-1, 1-1, 1-1) Balkány, 300 néző. Jv.: Rúsz. Andráshida: Czirjék – Horváth T., Simonfalvi, Takács (Szabó), Nagy Z. – Marsai (Jóna), Bailo, Ferencz (Kalamár), Szegleti – Tóth L., Bíró. Edző: Dobos Sándor. Gólszerzők: Hamar, illetve Bíró, Szabó, Tóth L. Kiállítva: Simonfalvi (90+4.). A Szabolcs megyei bajnokság középmezőnyében tanyázó hazaiak elleni találkozón a zalaiaknak először is alkalmazkodniuk kellett a rossz minőségű pályához. Ez az első húsz perc végére megtörtént, és a zalai csapat megszerezte a vezetést. A folytatásban biztosan tartotta előnyét a vendégcsapat.

A második félidő közepén váratlanul egyenlített a BSE. A bajt tetézte, hogy a rendes játékidő végén Simonfalvit kiállította a játékvezető. A hosszabbítás második 15 percében viszont két gólt szerzett a zalai csapat és továbbjutott a kupában. Hévíz SK–Pápai Perutz FC 2-4 (2-2, 2-2, 2-3) Hévíz, 200 néző. Jv.: Jakab. Hévíz: Jánosa – Meidl, Giber, Tóth G., Horváth M., Szi Péter, Pajor, Horváth D., Buzási, Varga M., Vass. Edző: Damina László. Gólszerzők: Tóth G., Horváth D., ill. Füleki, Vallejos, Havasi (2). Az NB III-as vendégcsapat jól kezdett, a 13. percben 2-0-ra vezetett már, ám a Hévíz nem adta fel, és a 35. minutumban ismét egyenlő lett az állás. Az ütésváltás után óvatosabbak lettek a felek, a 2-2-vel eljutottak a csapatok a hosszabbításig. A ráadásban a vendégek egyik cserejátékosa kétszer is betalált, a Pápa jobb koncentrációjával csikarta ki a továbbjutást.