Sokat köszönhetnek Garrettnek

2025.04.05. 20:09

A Zalakerámia ZTE KK vért izzadva nyert és bent lesz a rájátszásban! (galéria és nyilatkozatok)

Rendkívül fontos szakaszához ért a férfi kosárlabda bajnokság, hiszen szombaton már csak két játéknap volt hátra az alapszakaszból. A Zalakerámia ZTE KK együttese szombaton a Szolnoki Olajbányász együttesét fogadta és a nagyobb tét a zalaiak vállát nyomta, hiszen ők még küzdenek a rájátszásba kerülésért. Óriási csatában zalai siker született.

A Zalakerámia ZTE KK vért izzadva nyert és bent lesz a rájátszásban! (galéria és nyilatkozatok)

Ennél a támadásnál a ZTE KK két játékosa van összhangban: Garrett (jobbról) labdája indul Tóth Ádám felé.

Fotó: Szekeres Péter

A férfi kosárlabda NB I. A csoport 25. fordulóját a Zalakerámia  ZTE KK  együttese a negyedik helyről várhatta, ám azzal a tudattal, hogy a legjobb nyolc közé kerülése még nem volt biztosított. Szombaton a harmadik helyezett Szolnoki Olajbányász volt a vendég, amely viszont az alapszakasz végén biztosan a harmadik helyen végez, hozzon számára bármilyen eredményt az utolsó két forduló. 

ZTE KK
A ZTE KK amerikai játékosa, Isaiah Bigelow a helyzet magaslatán ennél a jelenetnél. 
Fotó: Szekeres Péter

Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olajbányász 86-83 (23-21, 28-20, 19-25, 16-17)

Zalaegerszeg, 1330 néző. Jv.: Praksch, Frányó, Major. 

Zalakerámia ZTE KK: Garrett 26/6, Takács Martin 4, Keller I. 5/3, Bigelow 18, Tóth Á. 10. Csere: Jones 6, McGowens 17/3, Takács Milán, Vezetőedző: Matthias Zollner.

Szolnok: Jovanovic 11/3, Somogyi 10, Rudner 6/6, Subotic 18/6, Aimaq 17/3. Csere: Lukács 2, Krnjajski 7/3, Pallai 10/6, Peringer 2. Vezetőedző: Oliver Vidin. 

Kipontozódott: Krnjajski (39.)

A ZTE KK helyzete a forduló előtt

A Zalakerámia ZTE KK  számára pár  fordulóval korábban szinte százszázalékosan biztosnak tűnt, hogy ott lesz a rájátszásban, csakhogy a Honvéd és az NKA elleni két vereség alaposan megkeverte a lapokat. Matthias Zollner együtteséhez harcolni kellett még a legjobb nyolcért, a szombati feladvány pedig úgy szólt: amennyiben győz a ZTE KK már biztos a play off, ha nem, akkor a döntés a jövő szombati Kecskemét elleni mérkőzésre marad. 

Így kezdődött

Érdekes koreográfia vezette be a találkozót, hiszen a  Szolnok az ZTE KK fegyverét vette el, vagyis az agresszív, kemény letámadásos védekezést. Okozott is zavart a hazaiak soraiban, aztán mindkét oldalon esés-kelés lett a vége ennek a játéknak. A szolnoki vezetésre (4-9) egy 6-0-s hazai válasz érkezett és onnantól megmaradt a hazai vezetés. Néhány pontos ugyan, de legalább nem a hazaiaknak kellett az eredmény után menniük (21-19). Aaron Jones is a pályán  volt a ZTE KK-ban, de továbbra is érződött rajta, hogy még nem tökéletes az a korábban műtött térd. Kezdett nőni a hazai előny (30-24), ráadásul a Szolnok már nagyon korán begyűjtötte az ötödik csapathibát. Lehetett volna nagyobb is a hazai előny, ha nem csúszik ki Tóth Ádám kezéből a labda, amikor zsákolni akart. Utána viszont éppen a ZTE KK csapatkapitányának pontjával lett a különbség először tíz pont (34-24).  A Szolnok vezetőedzőjének, Oliver Vidinnek a magánszáma következett, aki reklamálásért kapott technikait. Csapata bajban volt és éppen amiatt, amit a szolnokiak szerettek volna. Maradjunk annyiban, hogy az agresszív, letámadásos védekezésben a ZTE KK  jobb. Ez a műfaj jobban fekszik neki és sok labdát szereztek a házigazda  játékosai (41-24). A vendégek öt percig nem szereztek kosarat, de a félidőig javítottak mérlegükön. A játékvezetőknek is jutott szerep, hiszen nem sokat vártak amikor Tóth Ádám és Fardaw Aimaq megszólaltak: azonnal technikait ítéltek. Jó kis vitatkozás lett a végén a két edző is mondta a magáért, aztán öltözőbe vonult mindenki (51-41). 

Bekezdett a házgazda, de aztán...

Hazai szempontból jól kezdődött a második félidő, hiszen egy 5-0-val nyitott a ZTE KK. A baj csak az volt, hogy a Szolnok gyorsan összeszedte magát és visszajött 60-55-re, ami hosszú idő után a legszorosabb állás lett. Megnyugtatóbb lett volna a nagyobb előny, de aztán sebességet váltott a hazai csapat és két gyors akcióval, no meg McGowens hármasával 67-55-re lépett el. Csakhogy teljes rövidzárlat következett hazai oldalon, a szolnok két triplája és egy zalai eladott labda után 69-66-ra jött fel a vendégcsapat. 

A végére maradt a döntés 

Négy pont előnnyel (70-66) kezdte az utolsó tíz percet a ZTE KK, de igencsak csikorgott a játéka.  A Szolnok ismét elővette a letámadást, keményen zavarva ezzel a hazai labdafelhozatalokat. Egyre feszültebb lett a hangulat a pályán és a nézőtéren is. A ZTE KK teljesen kiesett a ritmusból, nem találta a játékát,  és a Szolnok átvette a vezetést (73-74). Továbbra is a támadósokkal volt a gond, nem jöttek a pontok hazai oldalon. Kezdett kicsúszni a mérkőzés a ZTE KK kezéből, pedig három negyeden át úgy nézett ki, hogy ha nehezen, de nyerhet a zalai csapat. Veszve 75-76-os állásnál sem volt még semmi, de a játék képe volt az, ami nem tűnt éppen biztatónak. A találkozó vége nagyon izgalmas lett. Egy perccel zárás előtt egy ponttal vezetett a Szolnok (80-81), majd a Zeténél volt az előny, így jutottunk el az utolsó 10 másodpercig. Akkor 84-83-ra vezetett a ZTE KK, de a Szolnok támadhatott, azonban eladta a labdát. A meccs hazai legjobbja, Billy Garrett még dobhatott  két büntetőt, ezzel lett biztos a siker. 

A Zalakerámia ZTE KK  visszahozta ezt a meccset és nyert, amivel gyakorlatilag biztossá vált a rájátszásban való szereplése. 

Így értékeltek az edzők

Matthias Zollner: - Gratulálok a játékosaimnak, hiszen az egész mérkőzésen nagyon jó kosárlabdát láthattunk tőlük. Különösen a védekezéssel voltam elégedett, de meg kell jegyeznem, hogy a Szolnok is remekül játszott. Azt mondtam a fiúknak az öltözőben, ha ilyen teljesítményt mutatunk a továbbiakban, akkor sok mérkőzést nyerünk még meg. Az alapszakasznak még nincs vége, van még egy mérkőzésünk és az utolsó találkozót is meg akarjuk nyerni Kecskeméten.

Oliver Vidin: - Bizonyos helyzetekben nem vettük fel azt a fizikális kontaktot a ZTE csapatával, ami szükséges lett volna. Nem játszottunk okosan, és nem ezt terveztük előzetesen. Egyébként egy jó mérkőzést játszottunk, több jó teljesítmény is akadt nálunk. A mai találkozó végén nagyon megéreztük, hogy Krnjajski kipontozódott. A mai mérkőzésből  is tudunk tanulni.  
 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában