Rangadót nyert Pécsett az NB III. Délnyugati csoportjának listavezetője

2025.04.27. 19:12

FC Nagykanizsa: nagy lépés a bajnoki cím felé

Zalai részvétellel rendeztek rangadót a labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 26. fordulójában. Az éllovas FC Nagykanizsa a 4. helyen álló PMFC otthonába látogatott vasárnap.

A héten elhunyt pécsi edzőlegendára, Garami Józsefre emlékezve gyászszünettel kezdődött a találkozó, melyen az FC Nagykanizsa és a PMFC a harmadik vonal szintjén szokatlanul nagy érdeklődés mellett kezdhette a játékot.

fc nagykanizsa
Tumultus a vendégek kapuja előtt az FC Nagykanizsa (piros mezben) és a PMFC tavaly októberi, zalai mérkőzésén. Akkor gól nélkül zártak.
Fotó: archív/Szakony Attila


Pécsi MFC–FC Nagykanizsa 1-3 (1-3)
PMFC Stadion, 800 néző. Jv.: Fehérvári.
FCN: Verpecz – Lakatos (Szökrönyös, 41.), Eckl, Vékony, Medgyesi (János, 91.) – Terbe – László, Godzsajev (Nagy, 37), Szabó – Kovalovszki, Kovács. Edző: Gabala Krisztián.
Gólszerzők: Szalánszki (7.), illetve Kovács (1.), Szabó (6., 36.).
Alig kezdődött el a mérkőzés, amikor Szabó remek passzal ugratta ki Kovácsot, ő pedig rövid vágta végén, magabiztosan értékesítette a ziccert, 0-1. Nem kezdhetett volna jobban a vendégcsapat, és a folytatás sem lehetett volna jobb: a 6. percben jobb oldali szöglet után Szabó küldte a kapu elé a labdát, mely többek mellett elsuhant és a hosszú alsóban kötött ki, 0-2. A Pécs nem került padlra, sőt: a középkezdés után Daru némi kézhasználat után fordult le a védőjéről, a belőtt labdát pedig Szalánszki juttatta közelről a kapuba, 1-2. A felek óriási elánnal vetették magukat a küzdelembe, nem tűnt valószínűnek, hogy csak ezt a három gólt láthatjuk a meccsen. Fél óra után Kovalovszki előtt adódtak lehetőségek, s bár ezek kimaradtak, jött újra Szabó, aki a 36. percben óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-3. Zalai szempontból az egyetlen rossz hír volt, hogy szünetig kényszerűségből kétszer is változtatni kellett a csapaton.

Fordulás után vigyázott előnyére az FC Nagykanizsa

Fordulás után csökkent némileg az iram, de például a zalai csapatot elkísérő népes szurkolótábor tagjait ez nyilván nem nagyon zavarta. Sok kisebb-nagyobb szabálytalanság és üresjárat után a 67. percben Nagy két lövése okozott riadalmat a hazai kapunál, de az eredmény nem változott. A hátralévő percekben egyre inkább alábbhagyott a pécsi harci kedv, a Kanizsa pedig okosan vigyázott az eredményre. 
A fordulóban győzött az FTC II. és az Iváncsa is, így a dobogón csak annyi változott, hogy az érintettek egy fordulóval közelebb kerültek a szezon végéhez. Négy körrel a zárás előtt a dél-zalaiak előnye 5 pont a 2. helyezett előtt.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!