2025.02.14. 11:01
Újabb zalai aranyérmek a tallini Eb-n
Újabb magyar sikerek születtek a tallini U16 és U18-as légfegyveres Európa-bajnokságon. A zalai sportlövők is részesei voltak ezeknek, így Szabados Koppány és Süle Nimród is újra a dobogó legtetejére állhatott.
Két nappal korábban már született zalai aranyérem a Tallinban zajló U16 és U18-as légfegyveres Európa-bajnokságon. Akkor az U16-es fiú puskás csapat állhatott a dobogó legmagasabb fokára, melynek tagja volt Süle Nimród, a ZTE SKK és Szabados Koppány, a Nagykanizsa PLSE tehetséges versenyzője is. Nos, a folytatásban sem maradtak el a sikerek, és a zalai sportlövők is kivették ezekből a részüket.

Fotó: hunshooting.hu
Az úgynevezett duó és trió versenyszámok napján a magyar válogatott 2 arany-, 1 ezüst-, és 3 bronzérmet szerzett. A légpuska trió versenyszámokban például a magyar szövetség honlapja szerint valamennyi magyar csapat érmes lett. Az U16-os légpuskás csapatversenyben volt a zalai érdekeltség, hiszen Süle Nimród (ZTE SKK) és Szabados Koppány (Nagykanizsa PSLE) is tagja volt a magyar együttesnek, s Leopold Zoltánnal (UTE) kiegészülve szálltak ismét harcba az érmekért. Ez a versenyszám annyiban tér el a hagyományos csapatversenytől, hogy nem az egyéni versenyben elért eredményeket adják össze és így jön ki a végeredmény, hanem más szisztéma az alap. Van egy alapverseny (vagy nevezzük kvalifikációnak) kevesebb lövésszámmal. Ezt a szakaszt megnyerte a zalaiakkal felálló csapat 921,3 körrel (Szabados Koppány 308.5, Süle Nimród 307.7, Leopold Zoltán 305.1), ami után egy kieséses csapatverseny kezdődik. U16-os légpuskás csapatunk előbb a lengyeleket győzte le (12-6), majd az aranymérkőzésen az észtek ellen fölényes, 12-2-es sikert arattak, amivel a második aranyérmét szerezte meg mindkét zalai sportlövész.
Tallin tehát minden bizonnyal a zalai fiúk számára az egyik kedvenc városukká vált és az Eb is, hiszen sikeres szereplést mondhatnak magukénak.