Vármegyei foci

2023.05.28. 16:14

Véget ért a 2022/2023-as szezon az I. osztályban

Szombaton lejátszották az utolsó forduló mérkőzéseit a vármegyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában. Mint arról már beszámoltunk, végül a Semjénháza zárt az élen a Csesztreg előtt, míg a bronzérmet a Zalaszentgrót együttese szerezte meg.

Zalai Hírlap

A bronzérmet a Zalaszentgrót (feketében Molnár Zsombor a szombati, Csesztreg elleni meccsen) együttese szerezte meg

Fotó: Szekeres Péter

Flexibil-Top Zalakomár–Lenti TE 1–1 (0–1)
Zalakomár, 100 néző. Jv.: Hegedüs M.
Zalakomár: Tóth Pajor – Fenyvesi, Takács Cs., Szőke, Takács D. (Tinó), Horváth M. (Horváth T.), Horváth J. (Madarász F.), Nagy M. (Losonczi), Mutter (Madarász Z.), Mészáros, Madarász Sz. Edző: Mutter Attila.
Lenti TE: Parragi – Mentes, Pál, Horváth B., Nagy M., Sárkány, Kiss K. (Simon), Fábián, Grózner, Balogh B. (Sabján), Dolmányos. Edző: Németh Imre.
Rögtön a mérkőzés elején két hatalmas helyzetet hagytak ki a hazaiak, ami meg is bosszulta magát, a 13. percben Dolmányos fűzte át magát a hazai védőkön, és a kapuba helyezett, 0-0. A kapott gól kicsit megfogta a komári csapatot, idő kellett mire újra visszazökkentek a játékba, de még a félidőben sikerült további helyzeteket kialakítaniuk. Ám a nagyobbnál nagyobb lehetőségeket sem tudták kihasználni, így egygólos vendégelőnnyel vonultak pihenőre a csapatok. A második játékrészben cserékkel próbáltak frissíteni a hazaiak, de a sok kihagyott helyzet miatt kezdett görcsössé válni a játékuk. A félidő közepén Kiss sérült meg a vendégcsapatból, nem tudta folytatni a játékot. Mivel a Lenti csapatának nem volt több mezőnyjátékos cseréje ekkor, Parragi kapus folytatta a mezőnyben, míg a tartalék Simon hálóőr állt be a kapuba. A kényszerű cserét követően szinte egyből a 69. percben az előretolt Szőke lőtt szép gólt Simon kapusnak, 1-1. Ezt követően elmaradtak a várt komári rohamok, inkább a Lenti csapata veszélyeztetett kontrákból, ám a mérkőzés állása már nem változott. A komári csapat egy szezonra való helyzetet hagyott kihasználatlanul, ám az egy ponttal elérték a minimális célkitűzésnek szűnt hetedik helyet, míg a Lenti lelkes játékának köszönhetően megérdemelten távozott egy ponttal.
Gólszerzők: Szőke, ill. Dolmányos.
Jók: Fenyvesi, Madarász Sz., Szőke, ill. az egész csapat.

Magnetic Andráshida TE–Police-Ola 3–3 (1–0)
Andráshida, 50 néző. Jv.: Baranyai R.
Andráshida TE: Tóth B. – Völler (Péhl K.), Péhl B. (Benczik), Doszpoth, Kaprinai (Belső), Szabó P., Sabján (Keszei), Kotsis, Anti (Farkas F.), Kovács L., Baksa (Szabó M.). Edző: Keszei Péter.
Police-Ola: Timbókovics (Varga A.) – Darabos (Igazi), Lukács, Luter (Berkovics), Tóth D., Cseke, Csiszár, Makovecz, Hajas, Langer, Németh K. Edző: Konrád Péter.
Gólgazdag, fordulatos mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Gólszerzők: Kaprinai, Doszpoth, Péhl K., ill. Lukács (2), Cseke.
Jók: Kaprinai, Baksa, Szabó P. ill. Lukács, Cseke, Makovecz.

Hévíz–Szepetnek 0-1 (0-0)
Hévíz, 80 néző. Jv.: Bolla L.
Hévíz: Dénes – Filó (Sabján), Buza, Szindekovics, Tóth, Hetesi (Baki), Kustán, Nagy D. (Huszár), Meidl, Karakai, Sebestyén. Edző: Damina László.
Szepetnek: Kalányos – Fadgyas, Pál, Szabó (Déri), Csavari, Nagy T., Dömötör (Bogdán), Rákhely, Baksai (Bános), Orsós, Dömötörfy (Szekeres). Edző: Németh István.
A két fiatal csapat csatája izgalmas összecsapást hozott. Az első félidőben többet veszélyeztetett a Hévíz, de a vendégek előtt is akadt ziccer, a hálók azonban érintetlenek maradtak. Szünet után az első lehetőségét gólra váltó Szepetnek szerzett vezetést. A félidő derekán Kalányos került a kiállítás sorsára, mert büntetőt érően szabálytalankodott. A 11-es, és ezzel a hazaiak legnagyobb egyenlítési lehetősége azonban kimaradt. A vendégek ezt követően hősiesen védekezve őrizték meg előnyüket.
Gólszerző: Nagy T.
Jók: az egész csapat, ill. mindenki.
Kiállítva: Kalányos (64., Szepetnek).

Kinizsi Gyenesdiás–Horváth-MÉH Kiskanizsai Sáskák 3-1 (2-1)
Gyenesdiás, 100 néző, Jv.: Kiss N.
Gyenesdiás: Takács Á. (Piller) – Szekér (Mikola), Zsiga (Mezőfi), Hegyi, Kiss P., (Hegedüs), Karancz, Tarnóczai, Czafit, Csák, Orbán, Székács. Edző: Kocsis Norbert.
Kiskanizsa: Zsiborás – Szőke, Petánovics, Piecs, Kotnyek, Völgyi, László R. (Bilák), Kiss J., Füzesi (Baranyai), Ötvös, Dara (László M.). Játékos-edző: László Roland.
Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen szerezte meg zsinórban ötödik győzelmét a Gyenesdiás. Helyzetének megőrzéséhez győzelemre kellett játszania a hazai csapatnak, így nagy nyomást gyakoroltak Zsiborás kapujára. A vendégeknek a döntetlen is elég lett volna, hogy ne kerüljenek a kieső helyre, ezért szépen kidolgozott kontratámadásokat vezettek. Látványos találkozóval ért véget az idény Gyenesdiáson.
Gólszerzők: Csák, Kiss P., Székács, ill. Szőke.
Jók: az egész csapat, ill. Völgyi, Dara.
U19: Gyenesdiás–Kiskanizsa, elmaradt.

A Semjénháza–Zalalövő és a Zalaszentgrót–Csesztreg mérkőzésekről bővebben ITT olvashatnak.