Kézilabda

2023.03.23. 18:45

Gólrekord a férfiaktól, női csapataink idegenbeli vereségei az NB II-ben

A kézilabda NB II zalai csapatai közül a Tungsram férfi együttese szezonbeli gólcsúccsal győzött legutóbb, a női gárdák azonban megint pont nélkül maradtak.

Kühne László, Zalai Hírlap

Munkában a Tungsram védelme (fekete) egy korábbi hazai meccsen

Fotó: Szakony Attila

Délnyugati csoport, nők:

NEKA U22–Tungsram SE Nagykanizsa 36-22 (22-12)
Balatonboglár, 35 néző. Jv.: Bien, Szűcs A.
Tungsram: Dudora – Csivre V. 2, Balogh B. 2, Ács 2/2, Krenner 5/2, Andor 3, Szmodics V. 3. Csere: Tóth V. (kapus), Kovács B., Kovarszki 1, Szmerk 2, Szmodics D. 2. Edző: Baranyai Zsolt.
Jók: Krenner, Andor.

A listavezető otthonában nem lehettek vérmes reményei Baranyai Zsolt csapatának, ám az erőviszonyokhoz képest sikerült relatíve hosszú ideig a házigazdák nyomában maradniuk a dél-zalaiaknak (12. p.: 8-6). Ekkor azonban beindult a Balaton-parti akadémisták gépezete, és a félidőre már tetemes különbség alakult ki a felek között. Szünet után a bogláriak már nem voltak lehengerlők, de így is biztosan győztek a találkozón.

Dunaújváros KKA U22–Hévíz 41-24 (18-10)
Dunaújváros 100 néző. Jv.: Simon, Weinert.
Hévíz: Zóka-Győri – Fekete 2, Morácz 4, Duzsik 5, Holczbauer 4, Pelyva 5, Molnár V. 2. Csere: Molnár A. (kapus), Kertész 1, Pusztai, Holczer, Gergály 1, Bogár. Edző: Kissné Gliba Adrienn.
Jó: Pelyva.

Az első játékrészben 4-3-as, majd a fordulás után 32-22-es állásnál a hazai fiatalok egy­aránt 5-0-s sorozatokat produkáltak, így alakítva ki a nagy különbséget. A vendégek pontatlanul játszottak, illetve – különösen beállóposzton – sok helyzetet hibáztak el. A rendkívül jó erőben lévő hazaiak végig domináltak a találkozón.

Férfiak:

Tungsram SE Nagykanizsa–Rinyamenti KC Nagyatád 44-36 (22-18)
Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Szászfai, Tasnádi.
Tungsram: Szabó M. – Csordás 13/1, Bognár P. 5, Hári 4, Balogh P. 1, Kovacsics 4/1, Sass 5. Csere: Márfi (kapus), Péter, Szabó G. 9, Vadász 3. Edző: Csalló Ádám.
Jók: Csordás (a mezőny legjobbja), Szabó G., Bognár P., Sass.

Az éllovas kanizsaiak 8-5 után vették fel igazán a ritmust, onnantól az ellenfél lényegében már tekintélyes hátrányból szemlélte a vendéglátókat. A hazaiak fizikális fölénye igazán csak a második harminc perc során csúcsosodott ki. Támadásban a koncentráció is helyén volt Csalló Ádám legénységénél, és Csordás Marcellék végül biztos győzelmet könyvelhettek el.

A folytatás

A hétvégén a két női csapatot láthatják majd hazai pályán a szurkolók: a Hévíz szombaton (14 óra) a Nagyatádot, míg a Tungsram vasárnap (15) a SZISE U22-t fogadja. A kanizsai férfi együttes vasárnap (16) Siklóson lép pályára.

7.Nagyatád1343638540811
 8.DKKA U22134183663729