A ZTE FC II. hét gólt lőve nyert

2022.11.06. 20:07

NB III: Kiszakadt a zalai gólzsák!

Alaposan kiszakadt a zalai gólzsák a labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában, hiszen az FC Nagykanizsa és főleg a ZTE FC II. is rendkívül fölényes, gólgazdag győzelmet aratott, ahogy a Technoroll Teskánd is.

Újabb egerszegi helyzet van kialakulóban a csornai kapu előtt. Elöl (kékben) Oleksandr Kosovtsuk, mögötte Kovács Barnabás (17), aki be is talált az első félidőben

Fotós: Szekeres Péter

ZTE FC II.–Csorna 7-1 (4-0)
Zalaegerszeg, 150 néző. Jv.: Papp Á.
ZTE II.: Németh E. (Sinkó, 83.) – Jóna, Kámi, Bolla, Bedő – Koszovscsuk (Györe, 70.), Kovács B. (Bedővári, 46.), Papp Cs. – Kryvotsiuk (Murár, 65.), Klausz, Boros (Németh D., 46.). Vezetőedző: Koller Zoltán.
Gólszerzők: Papp Cs. (4.), Klausz (20., 42.), Kovács B. (27.), Németh D. (47., 74.), Koszovscsuk (65.), ill. Böcskey (69.).

Két kiesőzónában lévő csapat találkozott, de aztán nagyon gyorsan kiderült, hogy ezen a napon a ZTE FC II. fiatal csapata nem tűr ellentmondást. Az első félidőben gyakorlatilag tízpercenként estek a gólok, Klausz duplázott, és a visszajátszó Kovács Barnabás is betalált. A második félidőben érkezett egy másik visszajátszó, Németh Dániel, aki azon nyomban növelte a hazai előnyt, majd még egyszer betalált.

Koller Zoltán: – Ma kifejezetten jól futballoztunk, amit elterveztünk, azt most meg is valósítottuk. Jól jöttünk ki a fordulópontokból, csak gratulálni tudok a mai teljesítményükhöz a srácoknak.

MOL Fehérvár FC II.–FC Nagykanizsa 0-5 (0-1)
Székesfehérvár, 100 néző. Jv.: Juhász.
Nagykanizsa: Hajagos – Aszalos, Szanyi, Kószás, Szabó P., Szilágyi (Török, 82.), Józsa, Kovalovszki, Kondor (Kovács Z., 82.) – Szökrönyös D. (János N., 58.), Pleszkán (Kovács Gy., 71.). Vezetőedző: Gombos Zsolt.
Gólszerzők: Kondor K. (45., 77.), János N. (67., 86. – 11-esből), Pleszkán (70.).

Fontos idegenbeli mérkőzés várt a kanizsaiakra, hiszen a harmadik helyezett dél-zalai csapat mindenképpen lépést akart tartani az élmezőnnyel. A Fehérvár II-ben akadtak visszajátszók, de a kanizsaiak jól játszottak, Kondor révén lélektanilag a legjobb pillanatban szerezték meg a vezetést. A második félidőben aztán szervezetten futballozva dolgozta ki helyzeteit a Nagykanizsa, és a találkozó utolsó harmadában egymás után jöttek a gólok, szép akciók után.

Gombos Zsolt: – Egyértelmű, hogy megérdemeltük a győzelmet, de volt olyan periódus, amikor az ellenfél egy-egy időre fölénk kerekedett. Nagyon éles volt együttesem, ráadásul akik bejöttek a pályára csereként, lendítettek a futballunkon.

Móri SE–Technoroll Teskánd 2-5 (1-2)
Mór, 100 néző. Jv.: Jakab Á.
Teskánd: Pergel D. – Szabó M., Simonfalvi, Bekő – Potyi (Őr, 86.), Bailo – Lórántfy, Hetesi, Szinay (Bolla, 69.) – Pergel B., Bontó (Fábián, 82.). Vezetőedző: Pergel Attila.
Gólszerzők: Végvári (10.), Bolla (86. – öngól),. illetve Bontó (19.), Pergel B. (22., 93.), Hetesi (47.),

Nem kezdett jól a Teskánd, gyorsan hátrányba került, azonban sikeresen váltott, aminek az eredménye az egyenlítés és a vezetés lett. A második félidőt góllal nyitotta a zalai együttes, kézben tartotta az irányítást és újabb találatával már 4-1-re vezetett. Még egy öngól is belefért, a végén pedig a duplázó Pergel Bence zárta le a meccset.

Pergel Attila: – Csak gratulálni tudok a csapatnak. Ilyen hozzáállással, egymásért küzdve nyertük meg ezt a fontos találkozót.

A 16. forduló további eredményei: Budaörs–ETO Akadémia 2-1, Kaposvár–III. Kerület 0-1, Balatonfüred–Puskás FC II. 3-0, Tatabánya–Kelen SC 2-0, Komárom–Zsámbék 3-0, Bicske–Veszprém 0-3, Érd–Gyirmót FC II. 0-0.