Nyerő nagykanizsai cserék

2022.10.02. 20:03

NB III.: végül érvényesült a papírforma a zalai rangadón

Zalai rangadót hozott a labdarúgó NB III. Nyugati-csoportjában a vasárnap, hiszen az FC Nagykanizsa megyei riválisát, a Technoroll Teskándot fogadta, a kanizsaiak érvényesítették a papírformát. A ZTE FC II. fiatal csapata hazai pályán kapott ki az élcsoporthoz tartozó Tatabányától.

Pleszkán Tibor terelgeti a labdát, aki csereként lépett pályára és duplájával eldöntötte a zalai rangadót Fotó: Szakony Attila

FC Nagykanizsa–Technoroll Teskánd 4-1 (0-0)
Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Szommer.
Nagykanizsa: Hajagos - Józsa, Kovalovszky, Kószás, Szabó P. - Bencze Sz. (Szökrönyös, 61.) - Szilágyi, Béli, Kondor, Lőrincz (Kovács Gy., 61.) - Török (Pleszkán, 61.) . Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Teskánd: Pergel D. - Bekő, Simonfalvi, Potyi (Molnár, 17.), Bolla - Lórántfy, Hetesi, Szinay - Szabó M., Bontó, Pergel B. Vezetőedző: Pergel Attila.
Gólszerzők: Kovács Gy. (63. - 11-esből), Pleszkán (76., 83.), János N. (92.) illetve szabó M. (68.).

A tabellán elfoglalt helyezések alapján a találkozó esélyese a Nagykanizsa volt a zalai derbin, de az első percek tökéletesen rácáfoltak arra, hogy önmagában csak ebből szabad-e kiindulni. Két hazai lövés után a 4. percben egy teskándi szabadrúgás után a kanizsai kapu gólvonalán táncolt a labda, amit végül ki tudtak a hazaiak vágni. Lüktetett a mérkőzés, hogy az egyik, hol a másik csapat támadott és veszélyeztetett. Mozgalmas találkozót láthattunk, a 23. percben nagy hazai lehetőség maradt ki. Ekkor már többet támadott a Nagykanizsa, Szilágyinak két ígéretes lövése is volt, de Pergel Dávid mindkétszer védett. A Teskánd nem szorult be, amikor tehette, bátran próbált előre menni, de a félidő utolsó percében is Pergelnek kellett nagyot védenie. Szünet után a végül a Nagykanizsa cseréi döntötték el a találkozót. Előbb büntetőből Kovács György szerzett vezetést együttesének, de a Teskánd egy kontra után Szabó Martin révén még egyenlített. Utána a szintén csereként beállt Pleszkán Tibor két szép és pontos támadás végén duplázott, így végleg eldőlt a találkozó.

Gombos Zsolt: „Elsődleges cél a győzelem megszerzése volt. Talán a kelleténél jobban magunkra engedtük az ellenfelet, így a meccs kétharmadánál is még egyenlő volt az állás. Voltak helyzeteink, de nem tudtuk ezeket értékesíteni, de annak örülök, hogy a cserék gólokkal szálltak be a mérkőzésbe.”
Pergel Attila: „Összességében a Kanizsa jobban játszott, több helyzete volt. Egy-egynél nekünk is volt lehetőségünk, hogy vezessünk. Megérdemelten nyert a házigazda, talán kicsit jobban is, mint ami lehetett volna részünkről ebben a mérkőzésben.”

ZTE FC II.–Tatabánya 1-4 (1-2)
Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Dombi.
ZTE FC II.: Gyurján - Jóna (Murár, 72.), Gergely B., Dóczi (Bedő, 72.), Papp Cs. - Boros, Kámi, Kryvotsuk (Fábián, 79.) - Koszovtsuk (Bedővári, 84.), Klausz (Baloteli, 79.), Mim. Vezetőedző: Koller Zoltán.

A múlt szerdai, hétközi fordulóban többgólos vereséget szenvedett a ZTE II. csapata vasárnap pedig az egyik élcsapat érkezett Egerszegre. A fiatal egerszegi együttes tehát nehéz feladat előtt állt, azonban a játékával sokakat meglepett. A vendégek vezetése után egyből sikerült egyenlíteni, majd a felső léc is a tatabányaiak segítségére volt. A vendégek ismét előnybe kerültek, és 2-1-nél büntetőt hibázott a ZTE II. Egy szerencsétlen mozdulat következtében öngóllal növelte előnyét a Tatabánya, sőt egyből betalált még egyszer és 1-4 után már nem sok reménye volt a fiataloknak. A játék képe alapján viszont lehetett volna ez a találkozó sokkal szorosabb is.

Koller Zoltán: „Azt kell mondanom, hogy csalódott vagyok, mert jól játszottunk. Két elkerülhető gólt kaptunk aztán a büntetőnél és az öngólnál sem volt szerencsénk. Ám, egy pillanatig sem estünk össze”.

A 11. forduló további eredményei: Puskás FC II.–Mór 4-1, ETO Akadémia–Veszprém 1-1, III. Ker. TVE –Bicske 2-0, Csorna–Fehérvár FC II. 0-1, Budaörs–Komárom 1-0, Kaposvár–Balatonfüred 2-1, Zsámbék–Érd 1-0. A Gyirmót FC II.–Kelen SC találkozó elmaradt.