A keszthelyi tehetség triplája

2022.08.04. 14:00

A Kiscápák SE tagjai remekeltek az ob-n, de jutott érem Egerszegre is a ZÚK révén

Dőltek a csúcsok és jöttek az érmek a Hódmezővásárhelyen rendezett gyermek korosztályú úszó országos bajnokságon, ahol a keszthelyi Varga Balázs három számban is győzött.

Méltán lehet büszke Csala Tamás edző tanítványaira. Különösen a balján látható Varga Balázsra, akinek a nyakában hat érem látható, ebből három arany. A jobbján álló Gergely Cecília is érmes lett, ő először állhatott dobogóra országos bajnokságon

Forrás: Kiscápák SE

A 12-14 éves korosztály idei bajnokságán Hódmezővásárhelyen 78 egyesület 412 úszója szállt harcba az érmekért és a minél jobb helyezésekért. A Keszthelyi Kiscápák SE versenyzői közül nyolcan érték el a felkészülési versenyeken a részvételhez szükséges szintidőt. A Balaton-partiak közül a legeredményesebben Varga Balázs (2009-ben született) szerepelt, aki három számban is – 200 m vegyes, 400 m vegyes, 100 m pillangó - korosztályos magyar bajnok lett. A Kiscápák SE fennállása óta először fordult elő, hogy az egyesület tagjai közül valaki triplázzon egy magyar bajnokságon. Mi több, Varga Balázs az aranyérmek megszerzése mellett 100 m mellen, 100 m gyorson ezüst-, 200 m pillangón bronzérmet szerzett. Eredményei mind egyesületi és megyei csúcsok. Gergely Cecília 200 m hátúszásban nagy egyéni csúccsal, életében először állt dobogóra és lett harmadik, 100 m háton pedig a 4. helyen végzett, míg Szemán Viktória 100 m mellen 5., 200 m mellen a 6. helyen ért célba. A Keszthelyi Kiscápák SE fiataljait Csala Tamás edző készítette fel.

A Kiscápák SE tagjainak eredményei. Fiúk. 200 m vegyes: 1. Varga Balázs 2:20,01. 100 m pillangó: 1. Varga Balázs 1:02,50. 400 m vegyes: 1. Varga Balázs 4:55,99. 100 m mell: 2. Varga Balázs 1:13,12, ...10. Oravecz Zoltán 1:20:18. 100 m gyors: 2. Varga Balázs 57,70. 200 m pillangó: 3. Varga Balázs 2:20,45. Lányok. 200 m hát: 3. Gergely Cecília 2:30,67. 100 m hát: 4. Gergely Cecília 1:11,46. 100 m mell: 5. Szemán Viktória 1:19,03. 200 m mell: 6. Szemán Viktória 2:50,06. 4x100 m leány vegyes váltó: 6. Kiscápák SE Gergely Cecília, Szemán Viktória, Dávid Dóra, Németh Emília) 4:48,26). 4x100 m leány gyors váltó: 7. Kiscápák SE (Dávid Dóra, Szemán Viktória, Sipos Amanda, Németh Emília) 4:19,25. 4x200 m leány gyors váltó: 8. Kiscápák SE (Dávid Dóra, Szemán Viktória, Sipos Amanda, Németh Emília) 9:23,98.

Koltai Vanda
Forrás: ZÚK

A Zalaco-Zalaegerszegi Úszó Klub ezúttal mindössze egy versenyzővel képviselte magát a gyermek korosztály bajnokságán. Nem mintha ne lennének tehetségek a ZÚK-nál, de a többi versenyzőjük vagy egy korosztállyal idősebb, vagy ennél a korosztálynál sokkal fiatalabb. Koltai Vanda viszont ott volt, aki eddigi eredményeivel is felhívta már magára a figyelmet. A 200 méteres pillangóúszásban győri riválisával vívott nagy harcot, melyben végül ezüstérmet szerzett, hatalmas egyéni csúccsal. A 200 méteres vegyes úszásban Koltai Vanda az 5. helyen jutott döntőbe (2:29,71), időeredménye egyéni csúcs. A döntőben a 8., pontszerző helyen sikerült célba érnie. Következett az egerszegi tehetség számára a 400 m vegyes, amelyben a pillangó- és a hátúszás után Koltai Vanda vezette a mezőnyt, de mellen ketten is megelőzték, a gyorsúszásban pedig tartotta a ritmust a riválisokkal, végül alig néhány századmásodperccel szorult csak le a dobogóról a 4. helyre. Az eredménnyel azonban mindenki nagyon elégedett, hiszen a korábbi 5:21-es egyéni csúcsát még a délelőtti futamok során 5:15-re szorította le, s ezen a fináléban újabb három teljes másodpercet tudott javítani (5:12,51). 200 m háton az összesítésben a 10. helyen végzett.

Koltai Vanda eredményei. 200 m pillangó: 2. Koltai Vanda 2:21,69. 200 m vegyes: 5. Koltai Vanda 2:29,71. 200 m hát: 10. Koltai Anna 2:32,39.