Történelmet írtak

2022.06.22. 20:39

Öt győztes miklósfai meccs az országos kispályás leány labdarúgó-diákolimpiai döntőn

A miklósfai városrész általános iskolájának csapata képviselte megyénket a III–IV. korcsoportos kispályás leány labdarúgó-diákolimpia Debrecenben lezajlott döntőjén. A zalai lányok nagyszerűen szerepeltek, hiszen a hetedik helyen zártak.

Kühne László

A miklósfai lányok Debrecenben készült csapatképén a helyi NB I-es focicsapat két tagja is feltűnt vendégként

Az országos döntő mezőnyét a 19 megye, valamint Budapest legjobbja alkotta, melyek ötös csoportokba sorsolva kezdték a küzdelmet. A miklósfaiak a Gyulai Pál Atlétikai Stadion füves pályáján kezdésként a somogyi első Csurgót 4-1-re, majd a borsodi bajnok Szirmabesenyőt 2-1-re verték. De remek volt a folytatás is, hiszen a Jász-Nagykun-Szolnok megyei aranyérmes Mezőtúrt és a hajdúsági Debreceni Egyetem Gyakorlóiskoláját is 4-2-vel múlták felül a miklósfaiak. Akik így pontveszteség nélkül léptek a legjobb nyolc közé, ahol az első vereség következett: a békési Gyula 3-0-ra nyert ellenük, ráadásul a zalaiak alapembere, Béda Viktória agyrázkódást szenvedett egy ütközésnél és kórházba került. A folytatásban a Fejér megyei Felcsút 3-2-re győzött Gyarmati Tibor testnevelő csapata ellen, zárásként, a 7. helyről döntő meccsen viszont 3-1-es sikerrel összejött a javítás a budapesti rivális ellen.

– A tűző napon öt játékosunk szinte végig a pályán volt, ez pedig óriási terhelést jelentett, különösen mert egy kivétellel minden labdarúgónk amatőr – fogalmazott Gyarmati Tibor. – Nem voltak vérmes reményeink, úgy gondoltuk, az akadémistákkal tűzdelt, nagy létszámú iskolák csapatai ellen nem nagyon tudjuk felvenni majd a versenyt. Ezért különösen büszke vagyok a tanítványainkra, akik történelmet írtak: a Miklósfai Általános Iskolában még soha nem fordult elő, hogy egy csapat valamelyik labdajátékban országos diákolimpiai döntőig verekedje magát.