Labdarúgás

2022.05.18. 17:57

A Teskánd a Zala Megyei Kupa győztese!

A Zala Megyei Kupa döntőjét rendezték a ZTE Arénában a Zalaszentgrót és a Teskánd között. A két csapat tavaly is találkozott a döntőben, akkor a szentgrótiak 4-1-re nyertek, ezúttal a teskándiak diadalmaskodtak ugyanilyen arányban.

Bozó Péter

Forrás: Katona Tibor / Zalai Hírlap

Zalaszentgrót–Technoroll Teskánd 1–4 (0–1)
ZTE Aréna, 1350 néző. Jv.: Molnár A.
Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Pődör, Buzási (Horváth Cs.), Tóth D. (Kiglics), Gájer, Ferenczi (Fábián), Horváth B., Csik, Iberhart (Kiss L.), Penczák, Horváth D. (Farkas F.). Edző: Jankovics Péter.
Teskánd: Pergel D. – Simonfalvi, Nagy R., Pergel B., Hetesi, Molnár A. (Szekeres), Bontó (Németh N.), Major, Bedő (Nagy M.), Bailo, Bolla. Edző: Pergel Attila.
Gólszerző: Ferenczi (62., 11-esből), ill. Bontó (10., 85.), Nagy R. (41.), Bailo (65., 11-esből).
Sárga lap: Csik (76.), ill. Bolla (18.), Molnár A. (71.), Pergel B. (89.).
Kiállítva: Bolla (61.)

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Teskánd kezdte a mérkőzést.

4. perc: Egyelőre mezőnyben folyik a játék, a beadások rendre célt tévesztenek, kapura egyik csapat sem volt még veszélyes.

6. perc: Horváth Dávid kapott jó labdát a jobb oldalon, Ferenczi Dávid elé tálalt, aki egy csel után az 5-ös sarkáról középre próbált passzolni, azonban a teskándi védők résen voltak.

7. perc: Horváth Bálint gurított hátra Tóth Dániel elé, aki 20 méterről jóval a kapu fölé lőtt.

10. perc: Vezet a Teskánd: Pergel Bence tört be a 16-oson belülre, a kapu előtt élesen keresztbe lőtte a labdát, amit Bontó Marcell 2 méterről az üres kapuba továbbított, 0-1.

12. perc: Szinte egyből egyenlíthetett volna a Zalaszentgrót, Ferenczi Dávid kapott jó labdát, átemelte a kapus fölött, a játékszer azonban a felső lécről pattant vissza a mezőnybe.

18. perc: Bolla László rántotta le a kiugrani készülő Penczák Márkot, amiért sárga lapot kapott.

19. perc: A megítélt szabadrúgást követően Pergel Dávid öklözte ki a labdát az érkező Pődör Regő elől.

22. perc: Bontó Marcell tört be balról a szentgróti 16-oson belülre, majd a hosszú alsó sarok felé tekert, azonban Tóth Zsolt kiütötte a labdát.

31. perc: Nagy Richárd indítását követően Tóth Zsolt húzza le kifutva a labdát az érkező Pergel Bence elől.

36. perc: Bedő Marcell sérült meg, cseréhez készülődik a Teskánd.

37. perc: Gájer Péter indította Tóth Dánielt, azonban Pergel Dávid kifutva felszedte a labdát a szentgróti támadó elől.

38. perc: Cserél a Teskánd: Bedő Marcell helyett Nagy Martin a pályán.

41. perc: GÓL! Egy jobb oldali beadás után felszabadítottak a zalaszentgróti védők, a labda azonban Nagy Richárd elé került, aki 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 0-2.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbít, lefújja az első játékrészt, kétgólos teskándi előnnyel vonulnak az öltözőbe a csapatok.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

48. perc: Pődör Regő bal oldali beadásáról marad le nem sokkal a berobbanó Tóth Dániel.

51. perc: Egy kipattanót követően Bolla László teker 17 méterről a jobb alsó sarok mellé.

55. perc: Ferenczi Dávid kapott egy jó kiugratást Tóth Dánieltől, betört a 16-oson belülre, 12 méterről lövésre szánta el magát, azonban nem találta el jól a labdát, ami végül jóval a kapu mellett hagyta el a játékteret.

60. perc: Kényszerű csere a Zalaszentgrótnál, Tóth Dániel megsérült, Kiglics Adrián váltotta.

61. perc: Ferenczi Dávid tört be a 16-oson belülre, Bolla László hátulról szabálytalankodott vele, amiért a játékvezető 11-est ítélt, Bolla pedig megkapta második sárga lapját, és a pirosat is.

62. perc: GÓL! A büntetőt Ferenczi Dávid lőtte a bal alsó sarokba, 1-2.

64. perc: Újabb büntető, ezúttal a másik oldalon: Buzási Gábor szabálytalankodott a 16-oson belül Bontó Marcellel.

65. perc: GÓL! A megítélt 11-est Bailo Dávid lőtte a hálóba, Tóth Zsolt még beleért a labdába, de hárítani nem tudott, 1-3.

71. perc: Molnár András akasztotta xárgát érően Gájer Pétert a kaputól 19 méterre, a megítélt szabadrúgást Kiglics Adrián lőtte a középen álló Pergel Dávid kezébe.

74. perc: Ide-oda pattogott a labda a teskándi 16-os előtt, majd Horváth Dávidhoz került, aki a 12 méterről, kissé jobbról a bal alsó sarokba lőtt, de már lesen volt, így a játékvezető nem adta meg a találatot.

76. perc: Csik Krisztián szabálytalankodott Bontó Marcellel szemben, amiért sárga lapot kapott.

Időközben véget ért az 5. helyért lejátszott Szepetnek–Csesztreg találkozó is, amit a hazaiak 4-3-ra nyertek, így ők jutottak ötödik zalai csapatként az országos főtáblára.

82. perc: Penczák Márk ívelt Ferenczi Dávidhoz, aki átvette a labdát, majd 10 méterről a kapu fölé bombázott.

85. perc: GÓL! Bontó Marcell egy cselt követően betört a 16-oson belülre, majd kissé balról, 11 méterről a kifutó Tóth Zsolt mellett a bal alsó sarokba gurított, 1-4.

88. perc: Cserélt a Zalaszentgrót: Ferenczi Dávid helyett Fábián Konrád Tamás a pályán.

89. perc: Újabb szentgróti csere: Horváth Dávid le, Farkas Ferenc be.

89. perc: Pergel Bence kapott sárga lapot.

90. perc: Egy jobb oldali beadás felpattan a védők lábán, végül a teskándiak a kapu torkából mentenek szögletre.

90. perc: Buzási Gábor helyett Horváth Csaba folytatja a Zalaszentgrót együttesében.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

91. perc: Mindkét csapat változtat, a teskándiaknál a két gólt szerző Bontó Marcell helyett Németh Norbert a pályán, míg a szentgrótiaknál Iberhart Kristófot váltja Kiss Levente.

92. perc: Újabb teskándi csere: Molnár András le, Szekeres Ferenc be.

93. perc: Vége a mérkőzésnek, a Teskánd nyerte a Zala Megyei Kupa döntőjét!